Son Eklenenler
Search
Rasputin

Rasputin’in mistik güçleri ve şaşırtıcı ölümü

8

Rusya tarihte sadece yaptıklarıyla değil yetiştirdiği ilginç kişilerle de hep gündemde olmuştur. Bu isimlerden bir tanesi de Rasputin. Pek çok kişi Rasputin’in mistik güçleri olduğuna düşünür ve ne yaptıysa bu güçleri kullanarak yaptığına inanlar.

Pek çok insan Rasputin’in yaşadığı dönemde ölümsüz bir insan olduğuna ikna olmuştur. Bunun sebebi ise düzenlenen bir yemekte kendisine zehir verilmiş fakat hiçbir şey olmamıştır. Elbette bu kadarla sınırlı değil zehir içtikten sonra hiçbir şey olmayan Rasputin’e bunun üzerine defalarca ateş açılmış ancak yine ölmemiştir. Rasputin’in kehanetleri çocukluktan itibaren başlar. Sibirya’da yaşadıkları bölgeden bir at çalınır. Ancak atı kim çaldığı belli değildir. O zamanlar 12 yaşında olan Rasputin konuyla ilgili hiçbir şey bilmeden hırsızın adını söyler. Babası kişileri böyle bir şey bilmeden itham etmesinin doğru olmadığını söylese de hırsız bir süre sonra suçunu kendiliğinde itiraf eder.

Çocukluk Kehanetleri

Çocukluk Kehanetleri

Dini Hayatı

Ailesi onu bir kiliseye gönderir. Bu kilisedeki başarıları sebebiyle kısa sürede keşiş olur ve dünyanın pek çok ülkesini dolaşma fırsatı yakalar. Bu arada Rasputin’in mistik güçleri büyük bir kitle tarafından da bilinmeye başlanmıştır. 1905 yılında bütün ülkede tanınır bir hale gelmiştir. St. Petersburg meydanında verdiği bir vaaz sırasında Birinci Dünya Savaşı ve Bolşevik devriminden bahseder. İleride bu kehanetleri e doğru çıkacaktır. 1907 yılında hemofili hastası olan bir kişinin yaralarını dokunarak iyileştirir. Bu onun saraydaki yerini iyice sağlamlaştırır. Artık kendisine siyasi konularda da danışılmaya başlanmıştır.

Kısa Sürede Rusya'da Tanındı

Kısa Sürede Rusya’da Tanındı

Rasputin’in Ölümü

Prens Yusufov büyük bir davet düzenler. Ancak öncesinde henüz konuklar gelmeden Rasputin’i çağırır. Rasputin gelir. Kendisine ikramda kusur edilmez. Ancak verilen bütün kurabiyelerde şaraplarda siyanür vardır. Prens bir taraftan konuyu uzatıp gevelerken diğer taraftan da Rasputin’in ölmesini bekler. Ancak adam bir türlü ölmez. Ölmeyeceğini anlayan prens yan odadaki İngiliz ajandan silah alır ve odaya girerler girmez 2 el ateş eder. Rasputin yere yığıldıktan sonra konuklara haber vermek için yukarı çıkar. Aşağıya inen kalabalık şaşkındır. Çünkü Rasputin ayaktadır. Bunun üzerine kaçmaya başlar. Onu kovalayanlar arkasından birkaç el daha ateş ederler. Sonunda Rasputin kendisini nehre atar ve gözden kaybolur. Nehirde yapılan araştırmada ceset bulunur ve otopsi yapılır. Yapılan otopside kurşunlarla değil boğulduğu için öldüğü anlaşılır.

Japonya açıklarında bulunan Ejderha Üçgeni ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.