Son Eklenenler
Search
Kristof Kolomb’tan Önce Mısırlılar Amerika'ya Gitmiş

Kristof Kolomb’tan Önce Mısırlılar Amerika’ya Gitmiş

763

Bütün tarih ve ders kitaplarında yazılan Amerika’yı Kristof Kolomb’un keşfettiği olarak bilinen hakikat değişmek üzere. Mısırlılar Amerika’ya gitmiş olma ihtimalini bilim adamları tartışıyor. Çünkü bilim adamlarının yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Mısırlıların Amerika’ya çok daha önce gitmiş olma ihtimali bulunuyor.

Çok uzun zamandır tartışma konusu olan Amerika’yı Kristof Kolomb’tan daha önce keşfedenlerin mısırlılar olduğu meselesi günümüzde aydınlatmak üzere. Bu konuda araştırma yapmakta olan bilim adamları ele geçirmiş olduğu kanıtlarla yeni bulgulara ulaştılar. Artık Kristof Kolomb’tan çok daha önce Amerika’da Mısırlıların bulunduğunu düşünüyorlar. Enteresan bir şekilde bu konudaki kanıt Mısırlı mumyalarda ortaya çıkmış olan kokain kalıntıları.

Kristof Kolomb’tan Önce Mısırlılar Amerika'ya Gitmiş

Mısırlılar Amerika’ya Gitmiş Olması Mumyalarla Ortaya Çıkacak

Bu konuda araştırma yapmakta olan Doktor Svetlana Balabanova isimli araştırmacı mumyalar üzerinde çalışmalar yapıyor. Araştırmacı Mısırlı mumyalar üstünde bir takım testler uygulayarak biyolojik yapılarını ve DNA unsurlarını ortaya çıkartmaya çalışıyor. Ele geçen bulgularda çok ilginç verilere rastlandı. Buna göre yapılan testler sonucunda Mısırlı mumyaların bedeninde kokain ve tütün içildiğine dair bir takım izler bulundu. İşin dikkat çekici tarafı ise mumyaların ait olduğu yıllarda sadece Amerika Kıtası’nda kokain ve tütünün bulunup kullanılıyor oluşu.

Daha önce de bu konuyla ilgili araştırma yapan bilim adamları olmuş. Bilim adamları Mısırlı mumyaların beden analizlerinde tütün ve kokaine ait olan etken maddelerin bulunduğunu belirtmişlerdi. Bunun üzerine başlayan tartışmalar neticesinde bağımsız laboratuvarlar devreye sokuldu ve araştırmayı yürüten Dr Balabanova testeri tekrar ve tekrar yaptı. Yapılan bütün test sonuçlarında mumyaların bedenlerinde kokain tespit edildi.

Kristof Kolomb’tan Önce Mısırlılar Amerika'ya Gitmiş

Aynı zamanda bağımsız laboratuvarlardan gelen test sonuçlarında da mumyaların bedenlerinde kokain, tetrahidrokanabinol ve nikotin maddelerin bulunduğu tespit edildi. Bu etken maddeler tamamen kokain ve tütün yapraklarında bulunmakla birlikte o yıllarda ne Mısır çevresinde ne de Afrika’da yetiştiriliyordu. Bu sebeple bilim adamları araştırmalarını daha da derinleştirerek geçmişte tütünün ve kokain yetiştirildiği yerleri araştırdılar.

Dünya Tarihini Yeniden Şekillenecek

Ortaya çıkan sonuç adeta dünya tarihini yeniden şekillendirecek gibi duruyor. Çünkü Mısır ve Afrika’da kesinlikle o yıllarda tütün ve kokain bitkisi yetiştirilmiyordu. Tütün ve kokain Kristof Kolomb tarafından Amerika keşfedildiğinden sonra doğuya gönderilmeye başlanan bitkilerdendi. Bu sebeple Mısırlıların Kristof Kolomb’tan çok daha önce Amerika’ya gittiği kanıtlanmış oluyor. Tahminlere göre 5000 yıl önce Amerika’ya gidip yerleştiğini ve orada bulunan tütün ve kokain bitkisini kullandıklarını kanıtlıyor.

 

Reviews

  • 9
  • 9
  • 8
  • 9
  • 8
  • 8.6

    Score

User Rating: 5 ( 1 Votes )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.