Son Eklenenler
Search
Doların Gizli Sırları

Doların Gizli Sırları

155

Dolar banknotları üzerinde bulunan geometrik şekiller, cisimler ve sayılar hakkında doların gizli sırları olduğu konusunda birçok söylentiler ve komplolar üretildi. Fakat ortaya çıkarılan bu söylentilerden hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğu konusunda herhangi bir yorum getirmemiz doğru olmaz. Özellikle 20 doların katlandığı durumunda karşımıza çıkan görüntünün ikiz kule patlamalarından sonra kulelerin yandığı o görüntünün ortaya çıkması özellikle Amerikalı araştırmacıları harekete geçirdi. Dünya çapında büyük ilgi uyandıran bu görüntülerden sonra akıllarda büyük soru işaretleri oluşmaya başladı. Bu bir tesadüf mü, yoksa oluşturulan bir komplo teorisi mi? Doların gizli sırları tüm dünyaya merak uyandırdı.

Doların Gizli Sırları

1 Doların Sırrı

Türkiye üzerinde gerçekleşen FETÖ darbe girişimi üzerine FETÖ’cü darbecilerin üzerinden 1 dolar çıkması üzerine, darbecilerin birbirlerini ayırt etmeleri için kullandıkları para birimi diye konuşulmuştur. Ayrıca 1 dolar üzerinde bulunan 13 tane yıldızın Hristiyanlıık tarafından 13 rakamının uğursuz olarak bilindiği dikkat çekmektedir. Aynı zamanda İstanbul’un fethi 1453 rakamlarının toplamı da 13’dür. 1 Dolar üzerinde ki Latince olan Annuit Coeptis yazısı “Tanrı Başlangıcı Destekler” anlamına gelmekte ve 13 rakamdan oluşmaktadır. Bu yazının yazdığı Piramit üzerine ters bir üçgen çizdiğinizde uçlarının birleştiği noktalarda ki harfleri ele alırsak “Mason” yazısının ortaya çıktığını görebilirsiniz. Bir diğer yanında bulunan kartalın bir ayağında taşıdığı okların sayısı 13 ve diğer ayağında taşıdığı zeytin yaprağının sayısı da 13 sayısına eşittir. Ortada ki simgenin beyaz ve siyah boşluklarını da saydığımız zaman bu sayınında 13 rakamına eşit olduğunu göreceksiniz. Kartal simgesinin üzerinde yazan Latince EPLURIBUS UNUM, çokluktan oluşan teklik anlamına gelir. Birçokluktan oluşan tek bir devleti simgeler. Bu simgenin en başında bulunan yıldızların sayısı yine 13’e eşittir.

20 Doların Sırrı

11 Eylül 2001 tarihinde New York’ta bulunan İkiz Kulelere 2 uçakla düzenlenen terör saldırısı tarihin en büyük terör saldırısı olarak kayıtlara geçmiştir. Bu olaydan sonra 20 Dolar üzerinde bulunan bu sırda gün ışığına çıkmıştır. 20 Doları uçak şeklinde katladığımız zaman, üzerinde oluşan resmin ikiz kulelerin yanmakta olan halinin ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Reviews

  • 8
  • 7
  • 8
  • 8
  • 8
  • 7.8

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.