Son Eklenenler
Search
Funda Özkalyoncuoğlu - Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Cehaletin Böylesi : Televizyonda Kürk Mantolu Madonna cehaleti

594

TV8’de “Aramızda Kalmasın” adlı programda sunuculuk yapan Funda Özkalyoncuoğlu’nun gafı sosyal medyada gündem konusu oldu. Programında Türk edebiyatının en popüler eserlerinden biri olan Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna romanı ile ilgili trajikomik bir olay yaşandı.


Kürk Mantolu Madonna cehaleti paylaşan: geldeinan

 

 Kürk Mantolu Madonna ile şarkıcı Madonna’yı ile Karıştıran Televizyoncular

Trajikomik olayın başlangıcı Sabahattin Ali’e ait olan ‘Kürk Mantolu Madonna’ beyazperdeye taşınıyor haberinin sunumuyla oldu. ‘Kürk Mantolu Madonna’  romanı 1943 yılında  yayınlanmış olup Sabahattin Ali’e ait ve uzun zamandır çok satanlar listesinden inmeyen bir roman. Romanın baş karakteri olan Maria Puder’i oyuncu Beren Saat’in canlandıracağının gündem olması üzerine tv programı, konuyu programında haber yaptı. Böylece trajikomik olayın başlancısı yaşanmaya başlandı. Funda Özkalyoncuoğlu , kitaptaki ‘Madonna’yı ünlü müzisyen Madonna sanması ve bunun üzerine yorumlar yapması  izleyenleri şoke etti.

Funda Özkalyoncuoğlu - Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

SABAHATTİN ALİ’YE BÜYÜK AYIP

Katılımcıların kitaptaki ‘Madonna’yı ünlü müzisyen Madonna sanmaları sonucu uzun süre Madonna’nın hayatının sinemada enteresan olabileceği hakkında yorumlar yapılmaya başlanıldı. Romanın konusunun ünlü müzisyen Madonna’nın hayatı olmadığından habersiz olan katılımcılar konu hakkındaki tartışmayı uzun süre sürdürdüler. Tabi ki yaşanan bu trajikomik olay sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. Çünkü “Kürk Mantolu Madonna” romanı, Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yayımladığı bir romandı. Pop şarkıcısı Madonna ise 1958 yılında doğumlu. Dolayısıyla Sabahattin Ali  Kürk Mantolu Madonna romanını yazdığı zaman Şarkıcı Madonna  daha doğmamıştı.

Televizyonda Kürk Mantolu Madonna cehaleti

Funda Özkalyoncuoğlu : BENİ LİNÇ ETTİLER

Funda Özkalyoncuoğlu konuştuğu bir ulusal gazeteye, bu yanlışlığın çok büyütüldüğünü belirterek şunları söyledi:“Ben konuyu yanlış yerden anlamışım. Funda Özkalyoncuoğlu Kürk Mantolu Madonna kitabını okuyalı belki 40 yıl olmuştur. Bu cahilliğimin bu kadar olay olmasına çok şaşırdım ve kırıldım diye konuştu Beni kimse savunmadı diye de ekledi. Funda Özkalyoncuoğlu edebiyatçı veya tarihçi olmadığını bir magazin programında yorumculuk yaptığını belirtti.

Funda Özkalyoncuoğlu - Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Kendisinin cahilliğinin bir işe yaradığını belirterek ayrıca bir ülkenin merhamet ortalamasının ortaya çıktığını söyledi. Yaşının 39 olduğunu söyleyen Funda Özkalyoncuoğlu ölen anneme bile küfür ediyorlar  bunu anlamak mümkün değil diye sitemde bulundu. Edebiyat severlerin daha naif daha affedici olması gerekirken beni linç ettiler diye konuştu.

 

Reviews

  • 5
  • 8
  • 5
  • 6
  • 5
  • 5.8

    Score

User Rating: 0.5 ( 1 Votes )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.