Son Eklenenler
Search
SS Watertown

SS Watertown gemisi ve gizemli hayaletleri

17

Yaşanmış en ilginç hayalet olaylarının bir tanesi de 1924 yılında meydana gelmiştir. Kayıtlara da geçen bu olay o günden beri dünya gündeminin en önemli hayalet vakalarından bir tanesini oluşturmakta. SS Watertown gemisi ve gizemli hayaletleri pek çok kişi tarafından araştırma konusu yapılmıştır.

Yakıt Tankı Temizliği

SS Watertown adlı gemi rutin seferlerinden bir tanesi yapmaktayken mürettebat da rutin işlerini yapmaya devam ediyorlardı. O gün iki personele boş durumda olan ve o sefer için kullanılmayacak yakıt tanklarının temizlenmesi için görev verildi. Geminin bu yakıt tankı o kadar büyüktü ki temizleme işlemi personelin bu tanklara girmesiyle yapılıyordu. İki kişi SS Watertown gemisi yakıt tanklarını temizlemeye başladılar. Temizleme işlemi sırasında kullandıkları kimyasal madde bir anda bu iki personelin zehirlenmesine yol açtı. Anında hayatlarını kaybeden bu iki personelin cansız bedenleri diğer personeller tarafından tanktan çıkarıldı.

Watertown hayaletleri

Watertown hayaletleri

Cenazeler Denize Bırakıldı

Gemi yolculuğunun ortasında olduğundan dolayı gemide ölen iki personel için bir cenaze töreni düzenlendi ve tabutları denize bırakıldı. Bu uygulama eskiden beri denizcilerin yaptığı bir uygulama. Olayın üzerinden iki gün geçtikten sonra SS Watertown gemisi personellerinden bir tanesi heyecanlı bir şekilde Kaptan Keith Tracy’nin yanına geldi. Söylediği şeyler hiç inandırıcı değildi. İki gün önce bedenleri denize bırakılan ölmüş arkadaşlarının yüzleri denizde beliriyordu. Kaptan Tracy elbette bu durumu önemsemedi. Ancak bir gün içinde ölen arkadaşlarının yüzlerini denizde gören personel sayısı 30’a yaklaşmıştı. Kaptan bu durumdan şüphelendi.

Geminin ilk durduğu limanda kaptan bir fotoğraf makinesi aldı. 1924 yılı için fotoğraf makinesi oldukça lüks bir aletti. Gemi hareket ettikten sonra Keith Tracy günün büyük bir bölümünü denize bakarak geçirdi. İşte bu anlardan bir tanesinde elindeki fotoğraf makinesi ile ölen iki denizcinin suratlarını denizin üzerinde belirmiş haldeyken çekmeyi başardı. SS Watertown gemisinde yaşanan bu olay hala esrarı korumaya devam ediyor.

Hook Adası canavarının enteresan hikayesini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.