Son Eklenenler
Search
Simpsonlar

Simpsonların kehanetleri nasıl doğru çıkıyor?

51

Simpsonlar, İngilizce adıyla “The Simpsons” televizyon tarihinin en uzun soluklu çizgi filmlerinden bir tanesi. Bu çizgi film ciddi bir izleyici kitlesine sahip. Çizgi filmi önemli bir hale getiren özelliği ise gerçekleşmemiş pek çok olayı önceden tahmin etmesi. Simpsonların kehanetleri yüzünden izleyiciler de her bölümü dikkatli bir şekilde izliyorlar.

1993 yılında yayınlanan bir bölümde kumarhanede beyaz bir aslanla gösteri yapan iki hayvan eğiticisi bu aslanın saldırısına uğruyorlar. Enteresan bir şekilde bu işi yapan iki hayvan eğiticisi 2003 yılında yani tam 10 yıl sonra bir kumarhanede gösterilerini yaparken beyaz bir aslanın saldırısına uğruyorlar. Üstelik çizgi filmde isimleri Roy ve Seigfred olan bu karakterlerin yaşanmış olayda da isimleri Roy ve Seigfred.

Ebola Virüsü

1996 yılında yayınlanan bir bölümde karakterlerden bir tanesi Ebola isimli bir virüsten bahseden kitabı okuyor. Kitapta bu virüsün dünyanın sonu olacağı anlatılmakta. Tam 10 yıl sonra 2006’da Afrika’da Ebola salgını başlıyor ve insanlar ölmeye başlıyorlar.

11 Eylül Saldırıları

11 Eylül Saldırıları

İkiz Kule Saldırıları

1997 yılında yayınlanan bir bölümde ise Simpsonların kehanetleri arasında en ilgi çekici olan yaşanıyor. Simpson ailesi New York’a gitmek istiyor. Buraya gidince İkiz kulelerden aşağı atlamayı ve kuleleri patlatmayı esprili bir dille ele alıyorlar. Sahnede görülen derginin üzerinde ise 9 ve 11 işaretleri gözlerden kaçmıyor. Sadece 4yıl sonra ise ikiz kulelere yapılan ünlü saldırı gerçekleşmekte.

Trump Sonrası ABD Başkanı

Trump Sonrası ABD Başkanı

Bir başka bölümde ise Amerikan Başkanı Donald Trump’ın başkan olacağı yıllar öncesinden gösterilmişti. Simpsonların kehanetleri arasında bir başka önemli kehanet olan Trump’ın başkan olması bununla sınırlı değil. Başkanlık koltuğunda oturan bir kadın Trump’dan kalan bütçe açıklarını düzeltmeleri gerektiğini söylüyor. Bu da Trump’dan sonra göreve bir kadın başkan geleceği konusunda ortaya atılan bir diğer kehanet. İlerleyen yıllarda bu kehanetin gerçekleşip gerçekleşmediğini göreceğiz.

Poveglia Adası hakkında yazdığımız ve ilginç bilgiler içeren yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.