Son Eklenenler
Search
Roswell Olayı

Roswell olayı ve açıklanamayan esrarı

5

Roswell olayı geçtiğimiz yüz yılın önemli UFO olaylarından bir tanesidir. 1947 yılında insanlar tarafından gökyüzünde gözlemlenen ne olduğu bilinmeyen uçan cisim sayısı hiç olmadığı kadar artmıştı. Özellikle Amerika’nın belirli bölgelerinde yaşayanlar bu durumu sürekli olarak dile getiriyorlardı. 4 Temmuz 1947’de Roswell kasabasında bir fırtına baş gösterir. Kasaba sakinleri fırtına devam ederken dışarıdan bir patlama sesi geldiğini duyarlar.

Enkaz Alanı

Enkaz Alanı

Ertesi sabah ortalık durulduğunda insanlar gece patlamanın duyulduğu noktaya giderler. Burada etrafa saçılmış bir enkaz bulurlar. Bütün enkaz parlak metale benzer parçalardan oluşmaktadır. Bu parçalar kolayca bükülebilmekte ancak bırakınca eski halini almaktadırlar. Yerel yetkililer enkazın bulunduğu yere gelirler. Herkes bu enkazın bir UFO’ya ait olduğunda hemfikirdir. Roswell olayı olarak bilinen bu olayın bir sonraki aşaması ise Amerikan ordusunun bölgeye gelerek enkaza el koyması olmuştur. Etrafa yayılan enkaz parçalarının bir UFO’ya ait olduğu anlaşılmasına rağmen asıl UFO’nun gövdesi ortada yoktur. Havadan yapılan araştırmalar sonucunda Roswell kasabasının 65 kilometre dışında çan dairenin enkazı saptanır. Bölgeye hemen arama ve kurtarma ekipleri gönderilir.

Kapatılan Enkaz Alanı

Kapatılan Enkaz Alanı

Çeşitli Cesetler Bulunur

Enkazın yanına gelen şerif kısa bir araştırmadan sonra gri renkli üniformalı, büyük renkli cansız yaratıkları fark eder. Bu noktadan sonra bölgeye giriş kapatılır. Burası tellerle çevrilir. Hükumet tarafından anında bir gizleme politikası başlatılır. Bu olayla ilgili tüm haberler yasaklanır. Radyo yayınlarında uzaylı kelimesinin geçmesi bile istenmez. Birkaç gün sonra haber kaynaklarına resmi devlet birimlerinden düşen cismin bir meteoroloji balonu olduğu bilgisi geçilir. Kaza alanındaki parçalar bir meteoroji balonuna ait parçalarla değiştirilip fotoğrafları çekilir ve gazetelere gönderilir.

1995 yılına gelindiğinde Amerikan hava Kuvvetleri meteoroloji balonu olayının yalan olduğunu kabul eder. 2011 yılında olayla ilgili FBI kayıtları su yüzüne çıkar. Kayıtlarda “İnsana benzer metalik elbiseli cesetler” ibaresi geçmektedir. Tüm bu yaşananlara rağmen olayın gerçek mi yoksa ir hayal ürünü mü olup olmadığı hala tartışılmaya devam ediliyor.

Finlandiya’da yaşanan Bodom Gölü katliamı ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.