Son Eklenenler
Search
Piramitlerin inanması Güç 10 Özelliği

Piramitlerin inanması Güç 10 Özelliği

157

İnsanlık tarafından gizemini hala koruyan yeryüzündeki önemli yapılardan olan piramitler her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmekte. Pek çok özelliği henüz gün yüzüne yeni yeni çıkmaya başlayan piramitlerin bu özellikleri insanların şaşkına çevirmekte. İşte piramitlerin inanması güç 10 özelliği:

Taş Bloklar

Bu bloklarının hala nasıl yerleştirildiklerine dair çok fazla söylenti ortada dolaşmakta. Pek çok kişi bu blokların uzaylıların yardımıyla yerleştirildikleri ne söylemektedir. Her birinin ağırlığı 2 tondan fazla olan bu bloklardan toplamda 3 milyon tane bulunmakta.

Piramitlerin Konumu

Pek çok bilim adamı piramitlerin dünyanın ağırlık merkezinin tam ortasında bulunduğunu söylemekteler.

Piramitlerin Yapım Süresi

2 tondan fazla olan bloklardan günde sadece 10 adet yerleştirildiyse piramitlerin yapımı 664 yılda tamamlanacaktır. Fakat sadece 20 yılda tamamlanmıştır.

Piramitler ve Güneş

Piramitlerin inanması güç 10 özelliği arasında en çok bilinen bu özelliktir. Piramitlerin içine bir yıl boyunca sadece 2 defa güneş girer. Güneşin piramitlerin içine girdiği tarih, mezarlarda yatan hükümdarların doğdukları ve tahta çıktıkları tarihe denk gelir.

Firavun Mezarları

Mısır hükümdarları için yapılan piramitler hakkında söylenebilecek bir diğer özellik ise piramitleri yapan kişilerin piramitler tamamlandıktan sonra öldürülmelidir.

Benzer Yapılar

Günümüz teknolojisi ile benzer bir yapıyı yeni baştan yapmak imkânsız olarak görülmekte. Piramitlerin inanması güç 10 özelliği arasında günümüz teknolojisi ile yeniden yapılmalarının imkânsız olması da geliyor.

Piramitler İncelemek

Piramitlerin ortaya zararlı bir enerji çıkardıkları düşünülmektedir. Bu yüzden bilim adamları piramitler üzerinde çok kapsamlı incelemeler yapamamaktadırlar.

Piramitlerin Sırası

Piramitlerin diziliş sırası güneş sistemindeki bulunan gezegenlerle aynıdır.

Piramitlerin Yapımı

Piramitlerin yapımı günümüzde hala kesin olarak bilinmeyen bir efsanedir. Bu konuyla ilgili bilim adamlarının pek çok tezi vardır. Ancak bu tezler arasında doğruluğu kesin olabilecek bir tez yoktur.

Keops

Keops Piramidi üzerinden geçen meridyenin kara ve denizleri ikiye bölen bir meridyen olduğu bilinmekte.

Piramitler gibi dünyanın diğer harika yapıtları hakkındaki bilgileri merak ediyorsanız ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.