Son Eklenenler
Search
Shanti Devi

Önceki yaşamını hatırlayan Shanti Devi’nin hikayesi

6

Pek çok kişi reenkarnasyona inanmadığını dile getirmekte. Bunun tam tersine Hindistan’da öldükten sonra yeniden hayata dönüş oldukça benimsenmiş bir durum. Özellikle kast sistemi olan Hindistan gibi ülkelerde fakir halkın öldükten sonra zengin olarak yeniden dünyaya gelecekleri sürekli olarak dile getiriliyor ve halk buna inandırılıyor. Shanti Devi’nin hikayesi ise reenkarnasyonun gerçekten olduğunun bir kanıtı niteliğinde.

Hindistan’ın Delhi şehrinde dünyaya gelen Shanti Devi henüz 4 yaşına gelip konuşmayı yeni yeni öğrendiğinde anne ve babasına Hindistan’ın Mathura şehrinde yaşadığını söylemeye başlar. Anne ve baba bu duruma ilk başlarda anlam veremez. Ancak Shanti ilerleyen zamanlarda dünyaya yeniden geldiğini, adının Ludgi olduğunu ve 3 tane çocuğunun olduğunu söylemeye başlar. Henüz çocuk yaşta olduğu için ailesi hayal kurduğunu düşünür. Shanti’nin dünyaya yeniden geldiğiyle ilgili konuşmaları artınca anne ve babası Shanti’yi de alarak Muttra köyüne yani Shanti’nin önceki hayatında yaşadığı köye giderler.

Shanti Devi ve Ludgi

Shanti Devi ve Ludgi

Shanti Devi’nin Hikayesi Esrarengiz Bir Hal Alır

Shanti, ailesi ile köye gelir gelmez ailesi köyde Ludgi isminde birinin yaşayıp yaşamadığını sorarlar. Bu isimde bir kadın gerçekten yaşamış ve 10 yıl önce tüm ailesi ile birlikte bir kazada ölmüştür. Shanti ise 11 yaşındadır. Shanti Devi’nin hikayesi her geçen dakika daha da ilginç bir hal alır. Bir anda köyün lehçesi ile insanlarla konuşmaya başlar. Oturduğu evi kimseden yardım almayarak kolay bir şekilde bulur.  Kocasının ve çocuklarının ismini onları tanıyan kişilere söyler.

Bütün bu olaylardan sonra herkes Shanti Devi’nin hikayesi konusunda hemfikirdir. Kızın söylediği her şey doğru olarak çıkmaktadır. Shanti eski yaşamı ile ilgili olarak toplamda 24 adet kanıt ortaya sunmuş ve hepsinin doğruluğu da teyit edilmiştir. Bu olay Hindistan’da bilinen en önemli reenkarnasyon hikayelerinden bir tanesidir.

Köpeklerin intihar ettiği Overtoun Köprüsü ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.