Son Eklenenler
Search
Tunguska

Nedeni hala açıklanamayan tunguska olayı

45

30 Haziran 1908 tarihinde Sovyetler Birliği’nin Sibirya kesiminde çok büyük bir patlama meydana geldi. Zamanın teknolojisi ve arazinin zorlu koşulları sebebiyle insanların bu bölgeye yaklaşmaları oldukça zordu. Daha sonraları Tunguska Olayı olarak kayıtlara geçen bu olay içerisinde pek çok bilinmeyeni barındıran dünya üzerinde meydana gelmiş gizemli olaylardan bir tanesi.

1908'de Olaydan Sonra Çekilen Fotoğraf

1908'de Olaydan Sonra Çekilen Fotoğraf

Tunguska Olayı ile ilgili olarak ortaya çok çeşitli teoriler atıldı. Meydana gelen patlama o kadar büyüktü ki 2000 kilometrekarelik bir alanda var olan tüm canlılar bir anda hayatını kaybetti. Ağaç ve bitkilerden eser kalmadı. Yapılan araştırmalar dünyanın manyetik alanından saptığını ortaya çıkardı. Ancak olay eninde sonunda neden ve nasıl sorularına dayanıyordu. Büyük bir çoğunluk bu patlamayı uzaylıların yaptığı konusunda hem fikirdi. O zamanlar Sibirya bölgesinde sıklıkla gözlemlenen UFO olayları da bu inanışın sebeplerinden bir tanesiydi. Daha mantıklı ama nedense daha az bir topluluğun inandığı teori ise devasa bir göktaşının dünyaya çarptığıydı. İlerleyen zamanlarda yapılan araştırmalarda ise herhangi bir meteora ya da meteor parçasına rastlanmadı.

Görgü Tanıklarının Anlattıklarıyla Çizilen Resim

Görgü Tanıklarının Anlattıklarıyla Çizilen Resim

Uzaylılar Dünyayı Kurtardı

Belli bir kesim ise bu durumu uzaylıların dünyaya doğru hızla gelen bir göktaşını havada patlatıp dünyayı büyük bir felaketten kurtardıklarına inanmakta. Bazı görgü tanıkları da böyle bir olayın yaşandığını ve devasa bir cismin birdenbire havada patlayarak milyonlarca parçaya ayrıldıktan sonra büyük bir alanı kaplayacak şekilde yeryüzüne düştüğünü söylemektedirler.

Ağaçlar ve Diğer Bitkilerin Olaydan Sonraki Durumu

Ağaçlar ve Diğer Bitkilerin Olaydan Sonraki Durumu

Tunguska Olayı yaşandığı tarihten itibaren İngiltere’de yaşayanlar sabahları hiç tanık olmadıkları şekilde henüz gün ağarmadan, sokakta hiçbir lamba yanmasa dahi rahatlıkla gazete okuyabildikleri kadar bir aydınlık olduğundan bahsetmekteler. İskandinav yarımadasında ise insanlar oldukça uzun yıllar boyunca gökyüzünde tuhaf şekillerin ve garip ışıkların belirdiğini anlatmışlardır.

Esrarengiz Philadelphia deneyi ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.