Son Eklenenler
Search
Kayıtlara geçmiş dünyanın en şanssız insanları

Kayıtlara geçmiş dünyanın en şanssız insanları

116

Bir insanın şanslı ya da şanssız olması herhalde alın yazısıyla ilgili. Bazı insanlar için hayat tıkır tıkır yolunda gitse de bazıları için başlarına gelenler yüzünden çekilmez bir hal almakta. Şanssız birer insan olduklarının farkında olanlar için bu durumu kabullenmesi elbette daha kolay. Ancak bunu kabullenmezseniz başınıza çok daha fazla şanssızlık gelmesi normal. Dünyanın en şanssız insanları tarihte bu şekilde yer etmişlerdir.

Bitmeyen Kazalar

İngiltere’de yaşayan John Lyne adındaki bir kişinin tüm hayatı çeşitli kazalara karışmasıyla geçmiştir. 16 büyük kaza geçiren Lyne’e iki defa yıldırım çarpmış, 3 defa araba çarpmış, 1 defa attan düşmüş, 1 defa kamyon çarpmış, 2 defa madene düşmüş, çocukken dişlerini kaybetmiş ve banyoda beyazlatıcı içmiştir. Dünyanın en şanssız insanları arasında önemli bir yerdedir.

Atom Bombası Vız Gelen Adam

Japonya’ya atılan iki atom bombasına da yakalanan Tsutomu Yamaguchi iki patlamadan da ciddi yaralar almasına rağmen hayatta kalmayı başarmış. Şanslı mı yoksa gerçekten şanssız mı?

Joe Green

Mark Zuckerberg’in oda arkadaşı olan Joe Green arkadaşının iş girişimine dahil olmak istemedi. Sadece %5 hisse aldı. Ortak olacakken bununla yetinmek zorunda kaldı.

Yıldırım Düşen Adam

Kayıtlara geçmiş dünyanın en şanssız insanları

Virginia parkında bekçi olan Roy Sullivan’da dünyanın en şanssız insanları arasındadır. Üzerine tam 7 defa yıldırım düştü. Hatta adam o kadar şanssızdır ki kulübenin içinde uyurken düşen yıldırım tam kafasına düşmüş ve bu yüzden bütün saçları yanmıştır. Bununla bir defasında gölde balık tutarken hava aniden kararmış ve kafasına bir defa daha yıldırım düşmüştür.

Hayvanat Bahçesi Bekçisi

Almanya’da bir hayvanat bahçesinde bekçilik yapan Friedrich Riesfeldt burada bulunan filin rahatsızlandığını fark eder ve file kabız ilacı verir. Filin arkasında duran bekçi tam 90 kilo tezeğin altında kalarak hayatını kaybeder.

Bu ve bunun gibi olaylara ilgi duyuyorsanız tarihin seyrini değiştiren olaylarla ilgili olan yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.