Son Eklenenler
Search
Hoia Baciu Ormanı

Hoia Baciu Ormanı Hakkında Tüyler Ürperten Bilgiler

31

Romanya’da bulunan Hoia Baciu Ormanı bu bölgede yaşayan pek çok insan tarafından lanetli bir orman olarak bilinmekte. Ormanın şöhretini bilen yerliler bu ormana kesinlikle gitmek istemiyorlar. Ormanın lanetli olduğu yıllar içinde yaşanan olaylar yüzünden hemen hemen herkes tarafından kabul edilmiş.

UFO Gözlemi

Hoia Baciu Ormanı ilk olarak 1969 yılında ormandan geçen bir kişinin UFO gözlemlemesiyle adını duyuruyor. Ormanın üzerinde beliren devasa bir UFO ormanda yürüyen adamı takip etmeye başlıyor. Bunun farkına varan adam durunca UFO’da adamın üzerinde duruyor. Bu olayın gündüz vakti meydana gelmesi UFO’yu başka insanların da görmesine sebep oluyor. Bundan sonraki zamanlarda 100’e yakın koyunla birlikte bu ormana giren bir çoban ve yanındaki hayvanlardan bir daha haber alınamıyor. İşin ilginç tarafı burada yaşayan halk ormanın lanetli olduğuna o kadar emin ki garip bir olayla karşılaşıldığında artık bunu garipsemiyorlar.

Hoia Baciu Ormanındaki Garip Ağaçlar

Hoia Baciu Ormanındaki Garip Ağaçlar

Hoia Baciu Ormanı İnsanları Etkiliyor

Mecburiyetten dolayı bu ormandan geçmek zorunda kalan pek çok kişi çeşitli rahatsızlıklar yaşamaya başlamışlar. Bu elbette en iyi senaryolardan bir tanesi. Sadece ormandan geçen insanların vücutlarında yaralar oluşmaya başlamış ve bu yaraların tedavisi ise normalden çok daha uzun sürmüş. Sadece vücutta yaralar şekilde değil, ormandan geçenlerde ciddi akıl sorunları da görülmeye başlanmış. Buradan geçen insanların pek çoğu kendilerine ormandan geçip geçmedikleri sorulduğunda bunu bilmediklerini söylüyorlar. Bir başka deyişle ormandan geçerken kısa süreli bir hafıza kaybı yaşıyor ve bu süreçte başlarına neler geldiğini hatırlamıyorlar. Ormandan geçtikleri başkaları tarafından bilinen ve görülen bazı insanlar ise bu durumu kabul etmeyerek ormana gitmediklerini söylemekteler.

Ormanın Bazı Yerlerinde Bitki Kökkleri Dışarı Çıkmış

Ormanın Bazı Yerlerinde Bitki Kökkleri Dışarı Çıkmış

Hoia Baciu Ormanı yaklaşık 60 yıldır Romanya’nın Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılmakta. Burada yaşayan yerli halk maceracı ve olayı ciddiye almayanlar dışında bu ormandan geçmek istemiyorlar.

Esrarengiz Dyatlov Geçidi Olayı ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.