Son Eklenenler
Search
Freddy Jackson

Freddy Jackson’ın inanılmaz fotoğrafı

12

Hayalet fotoğrafları özellikle internetin yaygınlaşmaya başlamasından sonra karşımıza çok fazla çıkmakta. Bu fotoğraflardan bir tanesi de Amerikalı denizci subay olan Freddy Jackson’a ait. Freddy Jackson Birinci dünya savaşı sırasında Amerikan savaş gemilerden bir tanesinde görev yapmaktaydı. Bu fotoğraf Freddy Jackson’ın inanılmaz fotoğrafı olarak tarihe geçti.

Pervaneye Takıldı

Rutin bir seyir sırasında geminin pervanesini temizlemek için aşağıya inen Freddy Jackson şanssız bir şekilde hayatını kaybetmişti. Bu olay doğal olarak tüm gemi personeli tarafından üzüntüyle karşılanmıştı. Jackson bedeni bulunamadığı için kendisi için de herhangi bir tören yapılamadı. Gemi 2 günlüğüne limana yanaştığında bir sonraki sefer savaşın en yoğun olarak geçtiği bölgelerden bir tanesine yapılacaktı. Bu yüzden geleneksel bir hal almış tüm mürettebatın limandan ayrılmadan önce toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Gemi seferine çıktı ve sağ salim geri döndü. Gemi mürettebatı limandan ayrılmadan önce çektirdikleri toplu fotoğrafta bir garipliği fark ettiler. Fotoğraf çekilmeden iki gün önce hayatını kaybeden Jackson arkadaşlarının birisinin arkasında çok net bir şekilde görünmekteydi. Freddy Jackson’ın inanılmaz fotoğrafı arkadaşlarını da şaşırtmıştı. Arkadaşlarının tamamı fotoğrafı görür görmez o kişinin Freddy Jackson olduğunu anladılar.

Freddy Jakson Soldan Dördüncü Kişinin Arkasında

Freddy Jackson Soldan Dördüncü Kişinin Arkasında

1919 yılında çekilen Freddy Jackson’ın inanılmaz fotoğrafı 1975 yılına kadar saklandı. İlk defa 1975 yılında Viktor Goddard isminde bir kişi tarafından bir gazeteye verilmiş ve bu sayede insanların bu fotoğraftan haberdar olmaları sağlanmıştı. Oldukça kalabalık olan bu fotoğrafa ilk bakışta Freddy Jackson’ın hayaletini görmek mümkün değil. Muhtemelen kendi fotoğrafına yakından bakmak isteyen askerlerden bir tanesi kendi arkasında bulunan Jackson’ın hayaletini de fark etti. Anlaşın Jackson öldükten iki gün sonra çekilen bu fotoğrafta kendisinin de olması gerektiğini düşünmüştü. Bu fotoğraf günümüzde sırrını hala korumaya devam ederken bir fotoğraf karesine takılmış en öneli hayalet fotoğraflarından bir tanesi olarak değerlendirilmekte.

Finlandiya’da yaşanan Bodom Gölü Katliamı konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.