Son Eklenenler
Search
Lanetli Ev

Bitlis’te bulunan lanetli ev ve yaşananlar

1

Ülkemizin çeşitli yerlerinde bu tarz lanetli ev vakalarıyla karşılaşmak mümkün. Bu vakalardan en sonuncusu ise Bitlis’te yaşandı. Lanetli ev bir anda ülke gündeminde ses getirdi. Bu olayı diğer yaşanan olaylardan farklı bir hale getiren nokta ise çeşitli kanıtların bulunmasıydı.

Evde Yanık Kokusu

Bitlis’teki lanetli ev nasıl olaylara sahne oldu? Evde yaşayan Bakır ailesi ilk olarak evin içinde bir yanık kokusu sezdiler. Ancak bu kokuya rağmen evde herhangi bir yanan bir şey yoktu. Bir süre sonra kokunun dışarıdan geldiğine karar verdiler. Ancak kokuyu kendilerinden başka duyan yoktu. Bunun üzerine evdeki eşyaları yakından incelemeye başladılar. Yanık kokusu eşyalardan geliyordu. Bu yanık kokusu yüzünden kapı ve camları açık yatan aile sabah bir yangınla uyandı. Apar topar kendilerini evden zor attılar. Evin içindeki yanan şey ise duvarda asılı olan ayetlerin tahta çerçeveleriydi.

Duvarda Yanan Çerçeve

Duvarda Yanan Çerçeve

Lanetli ev olayları bununla sınırlı kalmadı. Evde yaşamaya devam eden Bakır ailesi bir sabah gürültüyle uyandı. Rafta bulunan eşyalar kendi kendilerine kırılıyorlar ve etrafa saçılıyorlardı. Yaşanan bu olaylarda sonra Bakır ailesinin çocuklarının psikolojisi de bozulduğu için artık evlerine giremez olmuşlar. Evlerine giremedikleri bu dönemde evlerindeki eşyalar içten içe yanmaya, kırılıp çatlamaya devam ediyordu. İşi en enteresan yanı ise Bakır ailesinin tam 38 yıldır aynı evde oturması.

Yanan Eşyalar

Yanan Eşyalar

5 Defa Yangın Çıktı

Lanetli ev için söylenebilecek bir başka şey ise evde olayların ilk başladığı günün ramazan ayının 13. günü olması. O zamandan beri evde toplamda 5 defa yangın çıkması ve bu yangınların çıkış sebeplerinin bulunamaması evin lanetli bir ev olma ihtimalinin de üzerinde durulmasına sebep oluyor. Evdeki yangın çıkma olayları sadece eşyalarla sınırlı değil. Ailenin çocuklarının elbiseleri de çocukların üzerindeyken ısınmış, elbiseler tutuşmadan sıcaklığı fark eden çocuklar elbiselerini üzerlerinden çıkararak kurtulmuşlardır.

İngiltere’de görülen esrarengiz ayak izleri ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.