Son Eklenenler
Search
Bell Huey

1973 yılında Ohio’da görülen enteresan UFO olayı

14

18 Ekim 1973 tarihinde yaşanan bu enteresan UFO olayı pek çok bakımdan önem taşımakta. Amerikan Hava Kuvvetleri’nde görevli dört pilot helikopterle uçuş yaparken bir UFO görürler. Ancak bu karşılaşma tarihte bir UFO ile yaşanılan en yakın karşılaşma olacaktır. Bununla birlikte aynı anda birden fazla kişinin de gözlemlediği bir olaydır.

Helikopteri Kontrolü Altına Aldı

Bell Huey model helikopter 2500 feet yükseklikte yol alırken sol tarafta oturan Çavuş Healey camdan kırmızı bir ışın hareket halinde olduğunu gördü. Işıklar bir uçağın kanadının üzerinde yanan yön ışıklarına benziyordu ama onlara göre çok daha parlaktı. Çok fazla geçmeden bu sefer sağ tarafta oturan Yanacsek de bir kırımızı ışık gördüğünü söyledi. Üstelik bu ışık helikopterle aynı yükseklikte ilerliyordu. Kısa bir süre içinde bu kırmızı ışığın büyük bir hızla helikopterin üzerine doğru geldiğini fark ettiler. Bunun üzerine pilot ani bir manevrayla helikopteri 1700 feete indirdi. Hemen peşinden kuleye radarda garip bir cisim görüp görmediklerini sordu. Ama yanıt gelmiyordu. Çünkü helikopterin telsizi çalışmıyordu.

Konuyla İlgili Çizilen Bir Resim

Konuyla İlgili Çizilen Bir Resim

Bir Terslik Var

Cisim helikoptere o kadar yaklaşmıştı ki neredeyse helikopterin önce camının tamamını kaplıyordu. Bir puro şeklinde, metalik renkte olan cismin bir ucunda beyaz diğer ucunda ise kırmızı bir ışık yanıyordu. Ne kanadı ne de üzerinde özel bir işareti vardı. Bir süre helikopterin önünde uçak cisim yavaşça yukarı doğru ilerlemeye başladı ve bir süre sonra da inanılmaz bir manevrayla gözden kayboldu. O anda helikopteri kullanan pilot Coyne şoke olmuştu. Çünkü helikopteri 1700 feete indirmişti ancak helikopter o anda 3800 feet yüksekliğine gelmişti. Bir güç helikopteri kendisiyle birlikte yukarı çekmişti. Bu güç de UFO’ydu.

Ohio’da yaşanan bu enteresan UFO olayı sonrasında helikopterde bulunanlar yere indiklerinde ilgili birimlere haber verdiler Cleveland bölgesindeki tüm uçuşlar iptal edildi. Sadece helikopterin içindeki pilotlar değil yerdeki insanlar da helikopterin üzerinde beyaz renk ve bir otobüs büyüklüğünde olan bu cismi gördüklerini söylemişlerdir.

İnsanlarla iletişim kuran GEF yaratığı hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.