Son Eklenenler
Search
Çiyan

Var olduklarına inanamayacağınız dünyanın en ürpertici hayvanları

74

Aşina olduğumuz hayvanlar bize normal gelirken çok sık görmediğimiz hayvanlar nedense korkutucu gelebiliyor. Ancak dünya üzerinde ister aşina olun ister olmayın gördüğünüz zaman kaçacağınız pek çok hayvan türü bulunmakta. Bu yazımızda dünyanın en ürpertici hayvanları hangileri bir göz atacağız.

Japon Eşek Arısı

Japon Eşek Arısı

Japon Eşek Arısı

Bilinen en büyük arı türü olan Japon Eşek Arısı büyük gözleriyle insanları korkutuyor. Uçarken çıkarttığı vızıltı normal bir arınınkinden çok daha yüksek.

Komodo Ejderi

Komodo Ejderi

Komodo Ejderi

Kendi halinde ve ağırbaşlı bir hayvan olmasına kanmamak gerek. Dünyanın en ürpertici hayvanları arasında bulunan komodo ejderi bir küçükbaş hayvanı dakikalar içerisinde yiyebilecek kapasiteye sahip.

Goblin Köpekbalığı

Goblin Köpekbalığı

Goblin Köpekbalığı

Okyanusun derin kısımlarında görülebilen bu balık uzun bir buruna sahip. Bu burun sayesinde avının ne kadar yakın olduğunu anlayabiliyor.

Çıyan

Çiyan

Çiyan

Ülkemizde de sıklıkla görülen bu böcek türü parlak yapısıyla dikkat çekiyor. Çıyan’ın bilinmeyen en büyük özelliği ise çok hızlı hareket etmesi. Bu yüzden tırtıl ile karıştırmamak gerekiyor.

Böğ

Böğ

Böğ

Bir örümcek türü olan Böğ dünyanın en ürpertici hayvanları arasında. Ülkemizde Güney Anadolu Bölgesi’nde de sıklıkla görülmekte.

Kutup Porsuğu

Kutup Porsuğu

Kutup Porsuğu

Köpek ve ayı karışımı olan bu hayvan Wolverine adıyla da bilinmekte.

Atlantik Kurt Balığı

Atlantik Kurt Balığı

Atlantik Kurt Balığı

Bir buçuk metre uzunluğundaki bu garip balık türü pek çok balık türüne göre oldukça kıvrak. Öyle ki bu kıvraklığı sayesinde avlarını kolaylıkla yakalıyor.

Botfly

Botfly

Botfly

Dünyanın en pis canlısı olarak bilinen Botfly bir sineğe benziyor. Pis olmasının sebebi ise larvalarını insan ve hayvanların deri altına bırakması. Ülkemizde görmesi imkânsız olan bu tür daha çok sıcak iklimlerde yaşıyor.

Candiru

Candiru

Candiru

Dünyanın en ürpertici hayvanları arasında gösterilen bir başka hayvan ise Candiru. Denizin dibinde yaşayan bu balık şeffaf olması itibariyle kolaylıkla fark edilmiyor. Kanla beslenen bu balık bu yüzden vampir balık olarak da bilinmekte.

Sarı Akrep

Sarı Akrep

Sarı Akrep

Ülkemizde de sıklıkla görülen bu hayvan her akrep gibi kurak bölgeleri tercih etmekte. Saldırıları ölümcül olan ender akrep türlerinden bir tanesi.

İnsan eliyle soyu tükenen hayvanlar hakkında yazdığımız yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.