Son Eklenenler
Search
Savannah

Var olduğuna inanamayacağınız melez hayvanlar

72

Dünya üzerinde pek çok farklı türde hayvan yaşıyor. Enteresan olan nokta ise bazı hayvanların başka hayvanlarla çiftleşmeleri sonucunda ortaya melez hayvanlar. Bu durum ülkemizde sıklıkla rastlanan bir durum değil. Bazı çiftleşmeler tamamen doğanın kanunu gereği olsa da bazıları insanların kontrolü altında meydana gelmiş. İşte enteresan görüntüleriyle melez hayvanlar.

Camas

Camas

Camas

Deve ile Lama’nın çiftleşmesinden ortaya çıkan Camas, Lama’nın uzun boyuna ve devenin güçlü bacaklarına sahip.

Yakalo

Yakalo

Yakalo

Tibet öküzü ve Buffalo çiftleşmesi sonucu ortaya çıkan Yakalo hayvanı tamamen bilim adamlarının kontrolünde üremişlerdir. Ortaya çıkan tür verimli olmadığı için bu türün çoğaltılmasından vazgeçilse de günümüzde hala vardır.

Kurt Köpeği

Kurt Köpeği

Kurt Köpeği

Melez hayvanlar arasında en aşina olduklarımızdan bir tanesi kurt köpeği. Kurt ve köpeğin çiftleşmesinden meydana gelmiştir.

Savannah

Savannah

Savannah

Afrika vahşi kedisi ile bildiğimi evcil kedinin çiftleşmesinden ortaya çıkan Savannah, normal kediden biraz büyük ve atletik bir vücuda sahip.

Zorse

Zorse

Zorse

At ile zebranın çiftleşmesinden meydana gelen bu hayvana isim olarak da at ile zebranın İngilizce isimlerinin birleşimi konulmuş. Zorse dünya üzerinde bazı hayvanat bahçelerinde beslenmekte.

Zedonk

Zedonk

Zedonk

Zebra ile eşeğin çiftleşmesinden ortaya çıkan Zedonk renk olarak da çeşitliliğe sahip. Bazen hayvanın ayakları zebra ayakları gövdesi eşek gövdesiyken bazen de gövdesi zebra ayakları eşek ayağı olabiliyor.

Tigon

Tigon

Tigon

Erkek kaplan ve dişi aslanın çiftleşmesinden ortaya çıkan Tigon görüntüsüyle insanların ilgisini çekiyor. Bu canlının kaplan mı yoksa aslan mı olduğuna kanaat getirmek gerçekten zor.

Beefalo

Beefalo

Beefalo

Buffalo ve İnek çiftleşmesinden meydana gelen Beefalo eti için üretilen bir hayvan. Beefalo eti düşük yağ, düşük kolesterol ve yüksek protein içerir.

Wholphin

Wholphin

Wholphin

Katil balina ve Yunus balığı çiftleşince ortaya Wholphin adı verilen yeni bir balık türü çıkmış. Wholphin dünya üzerinde sadece Hawaii adasında bulunan Deniz Yaşam Parkı’nda bulunmaktadır.

Grolar

Grolar

Grolar

Kutup ayı ve boz ayının küresel ısınma sonucunda çiftleşmeleri sayesinde Grolar adında yeni bir ayı türü ortaya çıkmıştır. Günümüzde Kanada sınırları içerisinde yaşamaktadırlar.

Uzaya gönderilmiş hayvanları konu alan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.