Son Eklenenler
Search
Koca Ayak

Ender görüntülenen inanılmaz koca ayak yaratığı ve esrarı

14

Yıllardan beri bir efsane şeklinde görsel ve yazılı basında adından en çok söz ettiren yaratıklardan bir tanesi de koca ayak. Bu inanılmaz Koca Ayak yaratığı çekilen birkaç kare fotoğrafın dışında hala gizemini korumakta. Bu yüzden insanlar hala bu yaratığın var olup olmadığı konusunda şüpheler taşıyorlar.

En Bilinen Koca Ayak Fotoğrafı

En Bilinen Koca Ayak Fotoğrafı

Soğuk Bölgelerde Görüntülendi

Koca ayak olarak adlandırılan yaratık normal bir insanın ki katı boyunda, vücudunun her yeri tüylerle kaplı olan ve iki ayağı üzerinde yürüyen bir yaratık. Bu yüzden kendisini herhangi bir maymun türüyle karıştırmak da mümkün değil. Vücudunun tamamının tüylü olması sebebiyle daha çok soğuk iklimlerde yaşadığı düşünülen Koca Ayak’ın en çok göründüğü yerler Alaska, Rusya’nın Sibirya bölgesi, Himalayalar, İsveç ve Danimarka’nın kuzey bölgeleri. Bu sebepten dolayı tüm aramalar da soğuk iklimlerde yapılmakta. Himalayalarda yaşadığı bilinen Koca Ayak yaratığı burada Yeti olarak adlandırılıyor. Bu Tibet dilinde Dağ Havyanı anlamında gelmekte.

Koca Ayak'ın Ayak İzi

Koca Ayak’ın Ayak İzi

Ayak İzleri Bulundu

Pek çok defa görüntülenen bu yaratığı canlı olarak kendi gözleriyle gözlemleyen kişiler de mevcut. Bu kişilerin anlattıklarına göre çok iri bir yaratık olmasının dışında aynı zamanda cüssesine göre oldukça hızlı hareket eden sportif bir yapıya da sahip. Bununla birlikte yaratığı birebir olarak çıplak gözle görmüş olmasalar dahi karların arasında şans eseri ayak izlerini bulan ve bunu fotoğraflayan insanlar da oldu. Milyonlarca yıl öncesinden günümüze kadar ulaşmış olan çeşitli ayak izleri ile karlı alanlarda dağcıların buldukları ayak izleri arasında büyük benzerlikler var. Bu bulgular ışığında Koca Ayak yaratığı aslında milyonlarca yıl öncesinde var olan ve günümüze kadar gelen bir yaratık. Yaratık bu kadar çok görüntülenmesine karşın hala yakalanamamıştır.

Dünya üzerinde tıpkı Koca Ayak gibi görülen yaratıklardan bir tanesi de Chupacabra. Bu esrarengiz yaratık hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.