Son Eklenenler
Search
muge-anli-bu-sefer-2600-yillik-tarihi-eser-buldu-3

Müge Anlı Bu Sefer 2600 yıllık tarihi Eser Buldu

568

Müge Anlı Bu Sefer Tarihi Eserler Buldu

ATV’nin sabah kuşağında yıllardır ekrana gelen Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı yüzlerce kayıp insanı ve açıklanamayan birçok cinayetin failini bularak Türkiye’nin gündemine oturmayı başarıyor. Fakat bu sefer Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı çok farklı bir bulma olayıyla Türkiye’nin gündeminde.

Emekli bir öğretmen olan Celal Karataş yaşadığı Edirne Enez’deki yapılmakta olan arkeolojik kazılara Müge Anlı’yı canlı yayında davet etti. Bu daveti kırmayan Müge Müge Anlı da Edirne’nin oldukça güzel olan ilçesi Enez’e Temmuz ayında giderek kazılara katıldı.

Kazılarda 2600 Yıllık Tarihi Eserler Bulundu

Tarihi geçmişi 8500 yıllık olan Enez ilçesindeki arkeolojik kazılarda Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınan izinle katılan Müge Anlı da çeşitli çalışmalarda bulundu. Kazılarda görev alan Profesör Doktor Sait Başaran ve emekli öğretmen Caner Karataş kazı alanını Müge Anlı’ya tanıtarak Helenistik döneme ait olan kalıntıların nasıl çıkartıldığını anlattılar.

Bir su terazisi nekropolisi olan Enez’deki kazı alanında Müge Anlı’nın oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlendi. Son derece meraklı olan arkeolojik eserlere de özel bir ilgisi bulunan Müge Anlı da kazılarda aktif rol alarak 2600 yıllık bir tarihi kalıntı buldu. Bununla yetinmeyip aramalarına devam eden Müge Anlı Bir mezar figürü olarak ariballos adındaki masaj şişesine de ulaştı. Son derece mutlu olduğunu belirten Müge Anlı “programda birçok şey bulmama rağmen arkeolojik kazılardaki bulduklarım beni son derece heyecanlandırdı.” diyerek duygularını dile getirdi.

Reviews

  • 5
  • 6
  • 7
  • 5
  • 6
  • 5.8

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.