Son Eklenenler
Search
israil-istedi-kadim-sehirler-bosaltiliyor-2

İsrail İstedi Kadim Şehirler Boşaltılıyor

541

İnsanı dehşete düşüren bir planın ayrıntıları bir bir ortaya çıkmaya başladı. ABD ile İsrail’in anlaşarak Suriye ve Irak’ın parçalanması neticesinde ortaya çıkacak olan boşluk ve coğrafyada söz sahibi olmak için bir araya geldikleri vurgulanıyor. Böylece tarihe not düşülecek olan ve tam üç buçuk milyon insanın yaşadığı yerden göçe zorlayan dehşet verici bir insansızlaştırma projesi hayata geçmiş durumda.

İsrail İstedi Kadim Şehirler Boşaltılıyor

İsrail İstedi Kadim Şehirler Boşaltılıyor

Bilindiği üzere İsrail vaat edilen topraklar adıyla anılan ve Kur’an’da geçen Arz-ı mevut kavramı neticesinde bazı Toprak bölgelerini kendisine hak kabul ediyor ve oraları almak için her türlü planı ve projeyi devreye sokabiliyor. Bu konudaki en büyük destekçisi olan ABD ile birlikte Hakkâri-Hatay sınırının diğer tarafındaki kadim şehirleri insansızlaştırma için orada yaşayanları göçe zorluyorlar. Böylece bölgedeki Türkmen ve Araplardan arındırılarak bölge tamamen Tel Aviv’in kontrolünde yeni bir yaşam alanına dönüştürülecek.

İsrail ve İnsansız Kuşak Hayali

Yapılan incelemeler şunu gösteriyor ki Amerika Birleşik Devletleri tamamen İsrail’in çıkarları doğrultusunda 2003 yılında Irak’ı işgal etmişti. Bu işgal neticesinde belki toprak bütünlüğü dâhil birçok yapısı bozulan Irak’ta 1 Milyonu aşkın Müslümanın öldüğünü raporlar ortaya koyuyor. Bu işgalin ardından son derece hızlanmakta olan proje kapsamında yörenin halkları kentlerinden koparılarak göçe zorlanıyor. Sadece Müslümanların değil Hristiyanların da yaşam alanlarını kaybettiği bu dehşet verici proje neticesinde 2014 yılında yeni bir aşamaya geçildi. Böylece şu ana kadar 700 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği 6 milyon Suriyelinin mecburi göçe zorlandığı coğrafyanın sınırları değişecek.

İsrail İstedi Kadim Şehirler Boşaltılıyor

İsrail İstedi Kadim Şehirler Boşaltılıyor

Reviews

  • 8
  • 8
  • 8
  • 7
  • 8
  • 7.8

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.