Son Eklenenler
Search
Gizli Çeklimiş Fotoğraf

İnsanlarla iletişim kuran GEF yaratığı

28

GEF yaratığı olarak adlandırılan yaratık 1931 yılında İngiltere’de şans eseri bulundu. Adına neden GEF dendiği ise bilinmiyor. Ancak tahmin edilen yaratığın çıkardığı seslerden dolayı bu ismin konulmuş olması yönünde.

İnsan Hareketleri Yapan Fare

İngiltere’de yaşayan James adından bir çiftçi düzenli olarak tarlasını sürmekteydi. Kızı Voirrey ve karısı Margaret de ona bu işlerde yardımcı oluyorlardı. Bir gün Voirrey tek başına tarladayken tarlanın bir köşesinden çeşitli seslerin geldiğini duydu. Etrafta kimse olmamasına rağmen ses zaman zaman bir fısıltı şeklinde zaman zaman da bir bebek ağlaması şeklinde geliyordu. İlk başlarda bu durumu önemsemeyen Voirrey sesin sürekli olarak geldiğini anlayınca sesin geldiği yöne doğru gitti. Sesin kaynağına geldiğinde gözlerine inanamadı. Çünkü yerde fare büyüklüğünde bir yaratık vardı. Şekli de fareye çok benziyordu ancak yaratığın hareketleri insan gibiydi. Voirrey’e bir şeyler anlatmak istiyordu. Bir süre sonra GEF yaratığı havlamaya hemen ardından da kükremeye başladı.

GEF Yaratığı

GEF Yaratığı

Voirrey durumu ailesine haber verdi. Yaratığı evlerine alan aile uzun uzun onu gözlemlemeye başladı. Yine bir akşam yaratığı incelerken GEF yaratığı birdenbire konuşmaya başladı. Bu durum karşısında aile şoke olmuştu. Yaratık çok akıllıydı ve tıpkı bir insan gibi konuşuyordu. Kendisinin bir firavun faresi olduğunu 1852 yılında Yeni Delphi’de doğduğunu ve 24 yaşında olduğunu söylemişti.

Çizilmiş Bir Resim

Çizilmiş Bir Resim

2005 Yılına Kadar Yaşadı

GEF yaratığı 2005 yılına kadar birden fazla aile tarafından koruma altında tutulmuş. Yaratığı bulan aileden sonra kimlerin eline geçtiği bilinmiyor. Yaratığın günümüze kadar gelen bir iki adet fotoğrafı bulunuyor. Bu fotoğraflara bakıldığında da fotoğrafların gizli olarak çekildiğini anlamak mümkün. Yaratık 2005 yılında öldükten sonra bu olay yine gün yüzüne çıkmamış.

Finlandiya’da yaşanan Bodom Gölü katliamı ile ilgili yazdğımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Finlandiya tarihinin en acımasız katliamlarından bir tanesi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.