Son Eklenenler
Search
Zuiyo Maru Cesedi

Hangi canlıya ait olduğu bulunamayan Zuiyo Maru cesedi

26

1977 yılında rutin balık tutma işlemi için denize açılan Japon balıkçılar o zamana kadar kimsenin karşısına çıkmayan gizemli bir yaratık cesediyle karşılaştılar. Zuiyo Maru cesedi olarak adlandırılan bu cesedin tam olarak neye ait olduğu çözülemedi.

10 Metre Uzunluğunda Zuiyo Maru Cesedi

1500 kilo ağırlığında yaklaşık 10 metre uzunluğunda bir canlıya ait olduğu düşünülen ceset, deniz ürünleri konusunda uzman olan balıkçılar tarafından herhangi bir deniz canlısına benzetilemedi. Ancak balıkçıların buna bir deniz canlısı demeleri de bulunan cesedin büyüklüğünden ve şeklinden mümkün olmuyordu. Zira bu ceset bilinen deniz canlılarının formundan da oldukça uzaktı. 10 metre uzunluğunda olan ve bu şekle sahip olan bir yaratıkla yıllardır aynı sularda balık tutan usta balıkçılar daha önce karşılaşmamışlardı.

Yapılan Çizim

Yapılan Çizim

Zuiyo Maru cesedi bulunduktan sonra sadece birkaç kare fotoğrafı çekildi ve sonrasında ceset denize geri bırakıldı. Bu şekilde yapılmasının en büyük sebebi ise cesedin insanlar tarafından bilinmesinden sonra Japonların deniz ürünlerine olan ilgisinin azalmasından korkulmasıydı. Balıkçılar bu haberi etrafa yayarlarsa kendi kazançlarına balta vurabileceklerini düşündüler ve bulunan cesedi birkaç kare fotoğraf çektikten sonra denize geri bıraktılar. Ancak her şey bu noktada bitmedi. Çekilen resimler bir şekilde bilim adamlarının eline geçtikten sonra bu sefer bilim adamları cesedin denize bırakıldığı yere giderek cesedi tekrar denizden çıkarmak için bir araştırmaya başladılar. Ancak Zuiyo Maru cesedi bir daha bulunamadı.

Denizden çıkarılan cesedin hangi canlıya ait olduğu günümüzde de esrarını korumakta. Bazı bilim adamları dinozor çağından bu yana kimsenin bilgisi olmadan denizlerde yaşamayı başarabilen bir dinozor türüne ait olabileceği tezini savunmaktalar. Bazı bili adamları ise tıpkı Lochness nehrinde yaşadığı varsayılan bir deniz yaratığını olduğunu söylemekteler.

Sebebi hala bulunamamış Taos Uğultusu ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.