Son Eklenenler
Search
Bodom Gölü

Finlandiya’da yaşanan bodom gölü katliamı

29

1960 yılında Finlandiya’da yaşanan bu olay aynı zamanda Finlandiya tarihindeki en korkunç katliamlardan da bir tanesidir. Suç oranının son derece düşük oluğu Finlandiya’da böyle bir olayın yaşanması insanların uzun süre unutamadıkları bir korkuyu yaşamalarına sebep olmuştur. Dünya tarihinde Bodom Gölü Katliamı olarak anılan bu olay günümüzde hala çözülememiştir.

Finlandiya’da ıssız bir ormanın içerisinde bulunan Bodom Gölü aynı zamanda kısa süreli tatil yapmak isteyenlerin çadır kurmaları için de elverişli bir ortamdı. 2 kız 2 erkek arkadaş yanlarına çadırlarını da alarak bu gölün kıyısında tatil yapmaya başladılar Gece olup herkes uyuduğunda birdenbire kimliği belirsiz bir kişi tarafından vahşi bir saldırı düzenlendi. Bu saldırıda 2 kız ve 1 erkek çocuk vahşi bir şekilde öldürüldü. Bir çocuk ise yaralı olarak saldırıdan kurtuldu.

Bodom Gölü Katliamı

Bodom Gölü Katliamı

Bodom Gölü Katliamı ile ilgili olarak yakınlarda bulunan bir bakkal şüpheli olarak alıkonuldu. Ancak sorgulama sonrasında adamın suçsuz olduğu anlaşıldı. Saldırıyı kimin yaptığı asla bulunamadı ve bu dava kapandı.

Dosya Tekrar Açıldı

2004 yılına gelindiğinde havada kaldığına inanılan bu dava tekrar raftan indirildi ve suçlunun kim olduğunu bulmak için araştırmalara yeniden başlandı. O zamanın şartlarına göre çok daha kapsamlı yürütülen günümüz araştırmalarında eldeki ipuçları çok enteresan şeyleri işaret ediyordu. O saldırıdan yaralı olarak kurtulan Gustafson ile aynı çadırda kaldığı erkek arkadaşı arasında o gece kız meselesi yüzünden bir tartışma çıkmıştı. Bu tartışma kavgaya dönüşmüş Gustafson tartıştığı arkadaşını öldürmüştü. Bu esnada kendisi de ciddi darbeler almıştı. Hızını alamayan çocuk çadıra giderek uyumakta olan iki kız arkadaşını da vahşi bir şekilde öldürdükten sonra kendisi üzerinde çok fazla yara açıp olaya bir saldırı süsü vermişti. Olay sonrası kendisine sorulan soruları da hiçbir şey hatırlamadığını söyleyerek geçiştirmişti.

Dört Arkadaş

Dört Arkadaş

İşte 2004 yılında yapılan araştırmada pek çok yerde önce kavga edip sonra öldürdüğü arkadaşının kanı bulunurken Gustafson’un kendi kanına hiçbir yerde rastlanmadığı görülmüştü. Ancak bu durum Gustafson’un suçlu olduğunu kanıtlamaya yetecek bir ipucu değildi. 2004 yılında açılan dosya da hiçbir sonuca ulaşamadan kapatıldı ve Bodom Gölü Katliamı hala nedeni belirlenememiş bir sır olarak beklemekte.

Zehirli kadın Gloria Ramirez hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.