Son Eklenenler
Search
gelde-inan-suc-orgutleri

Dünyanın En Güçlü 3 Suç Örgütü

489

Dünyanın En Güçlü 3 Suç Örgütü

Suç örgütleri genellikle yasadışı yollardan para kazanmalarıyla bilinirler. Bunlar çoğunlukla gizli çeteler, Karteller veya Mafya olarak adlandırılır. Bunlar toplumun gölgeli yeraltı dünyasında radar altında çalışıyorlar ve kimse nerede tam olarak bilmiyor.

Filimlere ve Dizilere Konu Olan Suç Örgütleri

Bu gizli yeraltı dünyasını, Goodfellas ve The Godfather gibi filmlerde ya da çeşitli uyuşturucu kartellerinin eylemde yer aldığı Fast & Furious franchise gibi film dizilerini izleriz. Bu yazıda dünyanın en güçlü ve korkulan gerçek suç örgütlerinden üçüne yer vereceğiz.

3-) Sinaloa Cartel

Sinaloa Cartel uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama ve organize suç örgütüdür. Birçok kişi tarafından dünyanın en korkunç Meksikalı uyuşturucu karteli olarak bilinmektedir. 1989 yılında Sinaloa’da El Chapo tarafından Guzmain-Loera Organizasyonu adıyla kuruldu. El Chapo, “Son Godfather” olarak da bilinir.

El Chapo iki kez hapisten kaçtı; İlk kaçışını 19 Ocak 2001 tarihinde bir çamaşır sepetine gizlenerek yaptı. Ardından 13 yıl boyunca yakalanamadı. İkinci kaçışı ise 11 Temmuz 2015’te yeraltında inşa edilmiş bir yeraltı tüneli ile gerçekleştirdi. Fakat 6 Ocak 2016 tarihinde tekrar yakalandı.

2-) Cosa Nostra

Cosa Nostra, İtalya’da boy gösteren bir suç örgütüdür. Ortak bir organizasyon yapısına ve davranış kurallarına sahip bu suç örgütünün gevşek bir birlikteliği vardır. Gruplara ayrılan bu örgüt, genellikle topraklarında ya da kasaba ve köylerde egemenlik kurmak için çaba göstermektedir. Bu çabaları sonrası oldukça popüler bir örgüt haline gelmişlerdir.

1-) Solntsevskaya Bratva

Solntsevskaya Kardeşler olarak da bilinen Solntsevskaya Bratva örgütü, Rus mafyasının en büyük ve en güçlü suç örgütüdür. Solntsevskaya çetesi, 1980’lerin sonlarında, eski bir garson olan Sergei Mihayloviç tarafından kuruldu. Çetenin üyeleri dünyanın en şiddetli, en saldırgan ve en güçlü kişileri olarak biliniyor. ‘Kardeşler’ genellikle birbirlerine atıfta bulunan erkeklerdir. Ayrıca Çete üyeleri arasında çok güçlü bir bağ sağlayan bir “Kardeşlik Kodu” vardır. Grup, birbirinden bağımsız olarak çalışan 10 ayrı yarı-özerk “tugayı” dan oluşur. Çetenin parası çoğunlukla suikastlar, kara para aklama, uyuşturucu ve silah kaçakçılığından geliyor. Gelirlerinin yılda 8,5 milyar dolara kadar ulaştığı bilinmektedir.

Reviews

  • 9
  • 8
  • 9
  • 8
  • 8
  • 8.4

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.