Son Eklenenler
Search
Kendiliğinden Yanan İnsanlar

Dünyanın çeşitli bölgelerinde kendiliğinden yanan insanlar

37

Kendiliğinden yanan insanlar çok uzunca bir süreden beri esrarını koruyan olayların başında gelmekte. Ortada hiçbir neden yokken birdenbire yanan bu insanların neden yandıkları hala merak edilen bir konu. Bu konuyu daha da esrarengiz yapan nokta ise insanların yanıp hatta kemiklerinin dahi kül olduğu bir ortamda bulunan başka hiçbir şeye bir zarar gelmemesi. Bazı yanma vakaları incelendiğinde yanan kişinin küle dönüşmesine karşın üzerindeki eşyalara hiçbir şey olmadığı da gözlemlenmiştir.

Yanan İnsanlar

Yanan İnsanlar

1731 yılında akşam uykusu için yatağına yatan bir kadın sabah olduğunda kendisini uyandırmak için odaya giren hizmetçisi tarafından yatağının üzerinde tamamen kül olmuş bir durumda bulunmuştur. Odanın her yanı kadının uçuşan külleriyle kaplanmış olmasına rağmen, oda da bulunan ne yatak ne de diğer ahşap eşyalar bu yanma olayından hiçbir şekilde etkilenmemiştir. Hatta kadının üzerinde yattığı çarşaf bile sapasağlam durmaktadır. Konu ile ilgili olarak yetkililerin yaptığını detaylı araştırma sonucunda hiçbir sonuca ulaşılamamış ve yangının neden ortaya çıktığı da bulunamamıştır. Bu durum kendiliğinden yanan insanlar konusu hakkında bilinen ilk ve en önemli örneklerden bir tanesidir.

Kendiliğinden Yanan Bir İnsan

Kendiliğinden Yanan Bir İnsan

Çok Sayıda Vaka Tespit Edildi

Bu konuyla ilgili olarak ilerleyen zamanlarda benzer olaylara da rastlandı. Kendiliğinden yanan insanlar ile ilgili araştırma yapan Dr. Merille hazırladığı raporlarda çok ilginç durumlardan bahsetmekteydi. Kendiliğinden yanan insanların yanmış bedenleri incelendiğinde en ilginç nokta tamamen kül olmuş bu insanların kemiklerinin de sıcaktan dolayı eğilip bükülmesi oldu. Çünkü bir insanın kemiklerinin bu hale gelebilmesi için en az 1500 derecelik bir sıcaklığın olması gerekiyordu. Uzmanlar dünyanın çeşitli bölgelerinde şimdiye kadar yüzlerce sayıda görülen bu olayın üç ilginç durumda gerçekleştiğini söylemekteler. Bunlar; kişinin çok kısa sürede yanması ve bu yüzden sesini dahi çıkaramaması, olayların hepsinin ölümle sonuçlandığı için ölenlerin tam olarak ne olduğunu anlatamaması ve yanan kişinin tek başına olduğu bir zamanda yanması.

 

1951 Yılından Yanan Bir Kadın

1951 Yılından Yanan Bir Kadın

Nicola Tesla’nın bilinmeyen icatlarının anlatıldığı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.