Son Eklenenler
Search
Cooper Ailesi

Cooper ailesinin fotoğrafı ve düşen cesedin sırrı

23

Esrarengiz ve sebebi asla açıklanamayan pek çok garip fotoğraf internet ortamında dolaşmaya devam ediyor. Bu fotoğraflardan bir tanesi de Cooper ailesinin fotoğrafı. Fotoğraf internete düştüğü andan itibaren insanlar tarafından hayretler içerisinde bakılan bir fotoğraf oldu. Pek çok kişi bunun bir fotoğraf hilesi olduğunu söylese de durum pek öyle değildi.

1950 Yılında Çekildi

Cooper ailesinin fotoğrafı 1950 yılında Texas’ta çekildi. Cooper ailesi Texas’ta yeni satın aldıkları eve taşındıktan sonra ilk akşamlarını ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeye karar verdiler.  O zamanlar kendi kendine otomatik çeken fotoğraf makineleri olmadığı için evin babası masada oturan annesi, karısı ve iki erkek çocuğunun fotoğrafını çekmek için karşılarına geçti. Ancak çektiği fotoğraf karesi yıllar boyu tartışmalara yol açacak esrarengiz bir şeyler de çekti.

Tavandan Düşen Ceset

Tavandan Düşen Ceset

Resim banyo edildikten sonra Cooper ailesinin fotoğrafı üzerinde ilginç bir şeyler olduğu görüldü. Fotoğrafın sol tarafından aşağıya doğru sarkan bir ceset görülmekteydi. Fotoğrafın çekildiği sırada ortamda böyle bir şey olmadığından herkes emindi. Fotoğrafı inceleyen uzmanlar garip bir şey fark ettiler. Eğer bu durum bir pozlama hatası ya da o zamanın fotoğraf makinelerinde sıklıkla görülen iki fotoğrafın birbirine geçmesi gibi bir hata olsaydı duvardan aşağı sarkan cesedin üzerindeki ışık yansıması ile odanın içerisindeki ışığın yansıması aynı olamazdı. Odanın karanlık kalan bölgesinden sarkan bu cesedin üzeri karanlık. Ancak ışığa doğru bakan tek kolu ise aydınlıkta kalmış. Bununla birlikte cesedin normal bir insan boyunda olduğu düşünüldüğünde tavandan sarktığında erişebileceği nokta da normal olarak görünüyor.

Fotoğraf Hilesi mi?

Günümüzde bunun gibi hileleri yapabilmek artık çok kolay. Ancak 1950 yılı düşünüldüğünde bu kadar mantıklı bir hilenin yapılma ihtimali dönemin şartları göz önünde bulundurulduğunda imkânsız. Cooper ailesinin fotoğrafı şu anda nerde ve kim tarafından saklanıyor bu konu da esrarını korumakta.

Bu olay gibi yaşanan ilginç olaylardan bir tanesi de kendi kendilerine yanan insanlar. Bu konu hakkında yazdığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.