Son Eklenenler
Search
Hook Adası Canavarı

Hook adası canavarı ve ilginç hikayesi

21

1960 yılında Avustralya’nın hemen dibinde bulunan adalardan bir tanesi olan Hook Adası’nda son derece ilginç bir fotoğraf çekildi. Daha sonraları Hook adası canavarı olarak isim yapacak olan bir yaratığın fotoğrafıydı. Beklenildiği gibi fotoğraf kısa sürede yankı buldu. Ancak fotoğraftan çok bu fotoğrafı çeken Robert Le Serrec’in anlattıkları insanı dehşete düşürüyor.

Şans Eseri Yaratıkla Karşılaşılıyor

Fotoğrafı çeken Serrec ailesiyle birlikte üç günlük kısa bir tatil geçirmek için bir motor kiralıyor ve bu motorla Hook adasının koylarından bir tanesinde demirliyorlar. Buradaki okyanus suyu normal olarak normal deniz suyuna göre çok daha açık bir renkte ve denizin dibi çok net görülmekte. Bir süre sonra Serrec denizin dibinde bir karartı olduğunu fark ediyor. Ancak bu karartı kendilerinden uzakta. Bu yüzden karartının bir tekneden sızan petrol atığı olduğunu düşünüyor. Bir süre daha bu bölgeyi gözlemleyen Serrec bu siyahlığın çok ağır şekilde ilerlediğini fark ediyor.

Sonradan Renklendirilmiş Resim

Sonradan Renklendirilmiş Resim

Bunun üzerine cesaretlerini toplayıp motorlarını bu karartının olduğu yere doğru sürüyorlar. Karartıya yaklaştıklarında bunun yaklaşık olarak 20 metre uzunluğunda ölmüş bir deniz yaratığı olduğunu anlıyorlar. Serrec o anda fotoğraf makinesiyle birkaç kare fotoğraf çekiyor. Bu sırada yaratık suyun içinde çok yavaş bir şekilde hareket etmeye başlıyor. Serrec’in anlattıklarına göre yaratığın sağ tarafında bir yara var. Muhtemelen bir geminin pervanesinin çarptığını düşünüyor.

Resmin Orijinal Hali

Resmin Orijinal Hali

Pürüzsüz Bir Derisi Var

Hook adası canavarı kısa bir süreliğine suyun altında ağzını açıyor. Bu esnada yaratığın beyaz köpekbalığı dişlerine benzer dişlerinin olduğu da görülüyor. Ancak yaratık hiçbir şekilde motora saldırmıyor. Yine Serrec’in dediğine göre yaratık aldığı yaradan dolayı halsiz düşüyor ve dinlenmek için kendini suyun sakin ve akıntının olmadığı bu koya atıyor. Birkaç dakika sonra motorun varlığından rahatsız olan yaratık yine ağır ağır bir manevra ile açık denize doğru hareket etmeye başlıyor. Yaratığı o anda gören başka kişiler de var ancak hiçbirisi cesaretini toplayıp yaratığa bu kadar yaklaşamıyorlar.

Günümüzde Hook adası canavarı ile ilgili tartışmalar hala devam etmekte. Ciddi bir grup bu canavarın varlığına inanırken bir grupta bu fotoğrafların bir kandırmaca olduğunu savunmakta.

Buna benzer bir yaratık olan Chupacbra yaratığı ile ilgili yazdığımız yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.