Son Eklenenler
Search
Gökyüzünden Gelen Sesler

Gökyüzünden gelen ürpertici sesler ve bu seslerin gerçekliği

66

2012 yılında Youtube üzerinde yayınlanan bir görüntü bir anda tüm dünyanın dikkatini çekmişti. Bu görüntülerde ormanlık alanda yürüyüş yapan bir grup insan görülmekte ve bir tanesi de cep telefonuyla bu yürüyüşü kaydetmektedir. Ancak bir anda gökyüzünden gelen ürpertici sesler duyulmaya başlar. Gruptakiler sesin nereden geldiğini ilk başta kestiremez ve birbirlerine sağa sola bakmaya başlarlar.

Ürpertici Sesler Tüm Dünya Tarafından Konuşuldu

Bu görüntüler kısa sürede tüm dünyada en çok izlenen görüntü olur. Ancak olay bununla bitmez. Dünyanın her yerinden arka arkaya benzer videolar Youtube’a eklenmeye devam eder. Bazıları gece karanlığında etraf sessizken çekilmiş, bazıları ise şiddetli bir rüzgâr varken çekilmiştir. Ancak hepsinin ortak noktası ürpertici sesler duyulmasıdır. Bu sesler bazen bir efekt cihazından çıkan seslere bazen de bir robotun konuşmasını andıran seslerdir.

Kıyametin Sesleri Bile Denildi

Kıyametin Sesleri Bile Denildi

Ülkemizde de benzer videolar çekilir ve paylaşılır. Hatta sosyal medya üzerinden aynı anda binlerce kişi sesin şu anda şu bölgede duyulduğuna dair paylaşım yaparlar. Gökyüzünden gelen ürpertici sesler bir anda dünya gündeminin bir numaraları konusu olur.

Sesler Pek Çok Ülkede Kaydedildi

Sesler Pek Çok Ülkede Kaydedildi

Sonunda Abartılmaya Başlandı

Yaklaşık olarak bu ürpertici sesler 6-7 ay boyunca konuşulmaya devam etti. Hatta bu olayı abartıp reyting uğruna uzaylılarla ilişkilendirenler ve onların dünyaya gönderdikleri mesajlar olduğunu söyleyenler dahi çıktı. Ancak ne olursa olsun bu seslerin neden oluştu, neden duyulduğu bir türlü anlaşılamadı. Elbette bu sesi duymayanlar için bu olay insanların uydurdukları bir olay olarak kaldı ancak bu sesi duymuş olan milyonlarca insan da vardı. Konu ile ilgili olarak Youtube üzerinden çok fazla video var. Sonradan eklenmiş videolar arasında fake olanlar açıkça kendisini belli ediyor. Ancak tarih olarak daha eski videolar çok daha gerçekçi ve izleyene böyle bir olayın yaşanmış olabileceğini çok daha inandırıcı bir şekilde göstermekte.

Kayıp Vordonisi Adası hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.