Son Eklenenler
Search
Doğada Hayatınızı Kurtaracak İpuçları

Doğada Hayatınızı Kurtaracak İpuçları

445

Doğada hayatınızı kurtaracak ipuçları konusunda sizlere güzel bilgiler vereceğiz. Bilindiği gibi insan özellikle havalar iyileştiği zaman kendini evde çok tutmadan dışarıda zaman geçirmek ister. Parklarda, bahçelerde gezmek, piknik alanlarında zaman geçirmek istemektedir. Ancak sizlere bu yazımızda bahsedeceğimiz pratik bilgileri bilmenizde faydanız var. Doğal ortamlarda yaşayabileceğiniz olası yaralanma durumlarına karşı bu bilgileri bilmeniz sizler için faydalı olacaktır. Bunların başında kene ısırıkları gelmektedir. Güneşli bir bahar gününde otların üzerinde uzanmak istiyorsunuz. Fakat otlar arasında pek çok canlı yuvası bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise bizim için oldukça tehlikelidir. Bunların başında kene gelmektedir. Eğer vücudumuzda yapışmış bir kene görürseniz direk çekmeyin. En yakın hastaneye gitmek daha sağlıklı sonuçlar verir. Kene ısırığı fark ettiğinizde ısırılmış olan yerin çevresine zeytinyağı gibi doğal bir yağ ile kaplamak gibi bir ipe düğüm haline getirerek keneyi üzerinden geçirmeniz gerekir. Şişkin gövdesinden tutarsanız bu durumda zehrini içinize bırakacaktır. Boyun kısmında tuttuğunuz keneyi çevirip çıkartabilirsiniz.

Doğada Hayatınızı Kurtaracak İpuçları

Doğada Hayatınızı Kurtaracak İpuçları

Doğada Hayatınızı Kurtaracak İpuçları – Yanıklara Dikkat

Yanıklarda yine aynı şekilde tehlikeli durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette yanıklarda eğer küçük bir yanığınız varsa patates ya da havuç parçasını yanık bölgede gezdirebilirsiniz. Eğer ciddi bir yanık varsa durumda antibiyotik içeren ya da bir yanık kremi sürerek sizler de bir bezle silebilirsiniz. Doğada hayatınızı kurtaracak ipuçları  konusunda önemli noktalardan bir tanesi de zehirlenmelerdir. Vücudumuzu acil bir şekilde toksinlerden arındırmanız gerekecektir.  Yapabileceğimiz en önemli yöntemlerin başında su ile zencefil karıştırmak ve her gün sıcak şekilde en az 50 mililitre tüketmek gelmektedir. Arı sokmalarında yeni çıkartmak için kredi kartı tarzında plastik birkaç kullanabilirsiniz. İğneyi çıkartmak için 45 derecelik bir açıyla iğnenin yan tarafına baskı uygulamanız gerekmektedir. İğnenin çıktığını gözlerinizle göreceksiniz. Antiseptik sürerseniz çok daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Doğada Hayatınızı Kurtaracak İpuçları – Kesiklere Dikkat

Doğada hayatınızı kurtaracak ipuçları  konusunda önemli konulardan bir tanesi de kesikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kesilen bölgeye göre oldukça tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarabilir. İlk yardım burada durumu doğru değerlendirmekte başlamaktadır. Yara miktarına göre işlem yapılması gerekir. Küçük bir kesik varsa bu durumda kesiği su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Ancak kesik büyükse bu durumda yapmanız gereken nokta acil olarak turnike yapmaktır. Çünkü kesiğin büyük olması durumunda ve kanamanın yoğun olması durumunda damarlardan biri kesilmiş olabilir. Bu durumda kesiğin bir veya iki santim kadar yukarısına sıkıca bağlayacak şekilde kan akışını durdurmak gerekmektedir. Bu da net bir sonuç sunulmayacak ama sizleri bir saat kadar idare edecektir. Böylece en yakın sağlık kuruluşuna gidebilirsiniz.

Reviews

  • 8
  • 6
  • 6
  • 7
  • 7
  • 6.8

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.