Son Eklenenler
Search
Gloria Ramirez

Zehirli kadın Gloria Ramirez

34

Tıp tarihinin açıklanamayan olaylarından bir tanesi de 19 Şubat 1994 akşamı Amerika’da bulunan Riverside hastanesinde yaşandı. Daha sonra adı Zehirli kadın Gloria Ramirez şeklinde anılacak olan bir kadın sadece 36 dakika içerisinde pek çok insanın hayatını derinden etkiledi.

İleri düzeyde rahim ağzı kanseri tanısı konulan Ramirez, 19 Şubat akşamı düzensiz kalp atışı ve solunum yetmezliği yüzünden acil servise getirildi. Yolda duran kalbi elektroşok ile çalıştırıldı. Hemen yoğun bakıma alınan kadının bilinci yarı açıktı. Kendisinden ilk müdahale olarak kan alındı. Kanı alan hemşire kanda garip bir koku fark etti ve hemen doktorlara haber verdi. Kan gerçekten amonyak gibi bir şey kokuyordu. Uzman doktorlardan bir tanesi alınan kanı daha yakından incelediğinde kanın içinde yüzen parlak kristaller olduğunu gördü. O sırada odada bulunan hemşirelerden bir tanesi öksürmeye başladı. Sonra diğeri. Odadaki herkes bir anda öksürmeye başladı. O esnada hemşirelerden bir tanesi gözlerinin yandığını söylüyordu. Bir taraftan öksüren doktorlar diğer taraftan zehirli kadın Gloria Ramirez ’in kalbinin durduğunu fark ettiler ve hemen elektroşok uygulamaya başladılar. Ancak artık odada durmak neredeyse imkânsız bir hal almıştı.

Gloria Ramirez

Gloria Ramirez

Zehirli kadın Gloria Ramirez ‘in boynunda aşağıya yağ gibi bir salgı akmaya başladı. O noktada içeride bulunanların odayı terk etmelerinden başka çareleri yoktu. Gloria Ramirez çok geçmeden hayatını kaybetti.

Canlandırma

Canlandırma

Olay Sonrası Neler Yaşandı?

Bu olayın sonrasında kadının kanını koklayan doktor felç geçirerek tekerlekli sandalyeye mahkûm oldu. Odada bulunan diğer insanlar ciddi anlamda zehirlenme yaşadılar ve hemen hemen hepsi hayatlarının geri kalanında sağlık problemleriyle uğraşmaya başladılar. Peki, bu esrarengiz olayın sırrı neydi? Bu durum kesin olarak açıklanamasa da olayla ilgili çeşitli teoriler ortaya atıldı. Bunlardan bir tanesi hastanede bulunan gizli bir kimyasal deney odasıydı. Bu odadan sızan gaz bir şekilde yoğun bakım servisine dolmuş ve buradakileri zehirlemişti. Bir diğer teori ise kadının evinin yakınında bulunan CIA’e ait bir yerde yapılan biyolojik silah çalışmaları kadını etkilemişti. Ancak bu teorilerin içinde en mantıklı olanı kadının kullandığı bir kremdi. Kadının hastaneye gelmeden önce sürdüğü bu krem kadına ambulansta uygulanan elektroşok ile birleşince ortaya zehirli bir maddenin çıkmasına sebep olmuştu. Bu madde önce kadının kanına karışmış hastanede de uygulanan elektroşokla birlikle zehirleyici bir tepkimeye girerek kan ile temas edenleri de zehirlemişti.

Dünyanın en şanssız insanları hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.