Son Eklenenler
Search
Rudolph Fenz Kimdir

Zamanda yolculuk yapan adam rudolph fenz

33

Zamanda yolculuk günümüzde hala yapılması çok zor olarak görülen olaylardan bir tanesi ama geçtiğimiz yüzyılda yaşayan neredeyse tüm bilim adamları zamanda yolculuğun mümkün olduğunu savunmuşlardır. Hatta bununla ilgili aralarında ciddi çalışmalar yapanlar da olmuştur. Tarih sayfaların zamanda yolculuk yapan ya da yaptığı konuşulan insanlarla da karşılaşmak mümkün. Bu insanlardan bir tanesi de Rudolph Fenz. Ancak Fenz’in şanssızlığı zamanda yolculuk yaptığını anlayamaması.

Rudolph Fenz Gazete Haberi

Rudolph Fenz Gazete Haberi

Rudolph Fenz Kimdir?

1950 yılında üzerinde o zamanın modasına uygun olmayan oldukça eski elbiseli bir adam New York caddelerinde ne olduğu anlaşılamayan bir şekilde sağa sola koşturmaktadır. Ne yazık ki bu dikkatsiz adam oradan geçmekte olan bir arabanın önüne bilinçsizce atlayarak hayatını kaybeder. Olay yerine gelen polis ekipleri bu kişinin ceplerini ararlar. Adamın üzerinden Rudolph Fenz yazılı bir kimlik, bir iş yeri kartı, adı bilinmeyen bir bara ait bira bileti, at yıkama bileti ve 70 dolar değerinde eski bir zamana ait paralar çıkar. İşin ilginç tarafı ise bu eşyaların hepsi ilk günkü haliyle durmaktadır.

Rudolph Fenz

Rudolph Fenz

Kayıtlarda Böyle Bir İsim Yok

Polis işin üzerine düşerek adamın cebinden çıkan iş yeri kartında yazan adrese gider. Ancak ne böyle bir iş yeri ne de adres vardır. Hiçbir kayıtta adamın ismine rastlanmıyor, parmak izlerine ulaşılamıyor. Polis, 1939 yılına ait bir adres defterinde Rudolph Fenz JR isimli bir kişinin adına rastlayıp bu kişiye ulaşmaya çalışır. Ancak bu kişi 1940 yılında hayatını kaybetmiştir. Bunun üzerine adamın karısı bulunur. Kadın kocasının anlattığına göre babasının 1876 yılında yürüyüşe çıkmak için evden ayrıldığını ve bir daha kendisinden haber alınamadığını söyler. Bu zaman yolcusu olduğu düşünülen adam hakkında 1951 yılına ait gazetelerde de çeşitli haberler yayınlanmıştır. Sonrasında yapılan kapsamlı araştırmalar sonucunda Fenz’in 1876 yılında 26 yaşındayken kaybolduğu ile ilgili çok fazla kanıt bulunmuştur.

Zamanda yolculuk yaptığı düşünülen bir diğer insan olan Sergei Ponomarenko hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.