Son Eklenenler
Search
Edgar Cayce

Uyuyan Kâhin Edgar Cayce ve açıklanamayan uykuları

18

1877 yılında Amerika’nın Kentucky eyaletinde dünyaya gelen Cayce bütün hayatı boyunca insanlara faydalı olmak için çalıştı. Bir bilim adamından çok kâhin kişiliği ile tanındı. Bitkileri dikkat bir şekilde inceleyerek hastalıkların bitkilerle tedavi edilmesinin yollarını aradı. Ancak asıl önemli nokta bir kâhin olmasıydı. Uyuyan kâhin Edgar Cayce pek çok kişiye göre Nostradamus’tan sonraki en büyük kâhin.

Cayce kehanetlerini sürekli olarak insanlara aktarmayı da kendisine görev olarak seçmişti. Yaptığı hiçbir işten ihtiyacı olmasına rağmen maddi çıkar elde etmek istemedi. Henüz 6 yaşında ailesine ölmüş akrabaları ile iletişim kurabileceğini söylediğinde ailesi dehşete kapıldı. Ailesi Cayce’yi gözlemlemeye başladı. Bir keresinde Cayce ders çalışırken başını kitabın üzerine koyup uyuyakaldı. Ailesi tarafından uyandırıldığında ürkütücü bir gerçekle daha karşılaşıldı. Cayce üzerinde uyuduğu kitabı satır satır ezbere okudu. Ailesi bu yaşananlar üzerine kendisini doktora götürdüyse de hiçbir doktor bunun sebebini açıklayamadı. İlerleyen zamanlarda Cayce bir türlük gırtlak felci geçirdi ve sesini tamamen kaybetti.

Cayce Bir Rahatsızlık Sonucu Sesini Kaybetmiştir

Cayce Bir Rahatsızlık Sonucu Sesini Kaybetmiştir

Kehanetleri

Uyuyan Kâhin Edgar Cayce 43 yıl içinde 8 binden fazla insana çok çeşitli konularda fikirler ve öğütler verdi. Bunların arasında kehanetler de vardı. Bu bilgilerin tamamını uykuya daldığı sırada öğrenmekteydi. 1939 yılından sonra Amerika başkanı olacak iki ismin görev süreleri dolmadan öleceklerini söylemiş ve bu kehanetinde başarılı olmuştur. 1920 yılında Amerika’da ciddi ırkçı çatışmalar olacağını söylemiştir. İkinci Dünya Savaşı başlama ve bitiş tarihlerini, Vietnam Savaşını ve başlama tarihini net bir şekilde söylemiştir. İlerleyen yıllarda Lazer teknolojisinin kullanılmaya başlayacağını da bilmiştir.

Yeryüzü Olayları

Cayce yeryüzünde meydana gelen olayları ve değişimleri de bilmiştir. 1969 yılından sonra 7 ila 9 arasında 30 deprem olacağını söylemiştir. Bununla birlikte 1970 yılında Peru’da meydana gelecek olan depremi de yıllar öncesinden söylemiştir. İleri sürdüğü kehanetlerden en çarpıcı olanı ise Üçüncü Dünya Savaşı’nın çıkması engellense dahi bu Paris, Londra ve New York’un haritadan silinmesinin önüne geçemeyecektir.

Zehirli kadın Gloria Ramirez hakkında öğrenince şok olacağınız bilgiler içeren yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.