Son Eklenenler
Search
Kayıp Şehir Atlantis

Kayıp şehir atlantis ve inanılmaz efsanesi

3

Atlantis yıllardan beri var olduğu ancak bir şekilde ortadan kaybolduğu düşünülen kıta parçasıdır. Bazıları bu kıta parçasına şehir de demekte. Kayıp şehir Atlantis dünyaya barışı getirebilecek kadar gelişmiş bir toplum yapısına sahipti. Atlantis ile ilgili çok değişik teorilerde bulunuldu. Hatta bazı kahinler 1969 yılında Atlantis’in bulunacağına kadar işi götürdüler.

Bu kıtanın varlığının tartışılması milattan önce 330 yılına kadar uzanmakta. Barışçıl ve özgür bir kent olan burası hakkında söylenen tek olumsuz bilgi ise halkının utanmak kavramından oldukça uzak olmasıydı. Pek çok kişiye göre şehrin yeryüzünden silinmesinin sebebi de budur. Yaşayanlar zamanla kibire boğulurlar ve yozlaşmaya başlarlar. Burayı ele geçirmek isteyenler yüzünden çok fazla savaş geçirir ve yaşayan halk yavaş yavaş fakirleşmeye başlar. En sonunda ise sırf insanların kötüleşmesi yüzünden tanrılar Atlantis’i cezalandırır ve suyun derinliklerine gömer. Kayıp şehir Atlantis bu yüzden araştırmacılar tarafından denizin dibinde aranmaktadır. Ancak enteresan olan nokta böylesine mitolojik bir konunun gerçekten araştırılması ve bu şehrin aranmasıdır.

Suyun Altında Olduğu Düşünülmekte

Suyun Altında Olduğu Düşünülmekte

Karadeniz Kıyılarında

Araştırmacılar kayıp şehir Atlantis ‘in Karadeniz’de olabileceği ihtimalini savunuyorlar. Bu bölgede bulunan medeniyetlerin yaşanan seller ve yeryüzü şeklinin yer değiştirmesi sonucunda denizin dibini boyladığını söylemekteler. Ancak bununla ilgili bir nokta üzerinde durmak imkânsız. Bu yüzden Karadeniz’in çok çeşitli bölgelerinde Atlantis’in denizin dibinde olma ihtimali var.

Kayıp şehir Atlantis ile ilgili bir başka teori ise günümüzde Kelt Denizi olarak bilinen İrlanda Adası’nın Güney kısımlarında olduğu yönünde. Burasının eskiden bir kara parçası olduğu düşünülüyor. Bu bölgede nadir de olsa görülen şiddetli bir depremden sonra burasının su altında kaldığı ve dolayısıyla Atlantis’in de burada battığı öne sürülen teorilerden bir tanesi.

James Worson’ın enteresan bir şekilde ortadan kaybolma hikayesini anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.