Son Eklenenler
Search
Kara Şövalye Uydusu

Kara şövalye uydusu ve arkasında bıraktığı esrar

17

Dünyanın parlaklığının hemen dışındaki karanlıkta olsa da bize oldukça yakın olan Kara Şövalye Uydusu hala gizemini korumaya devam eden bir uydu. Nedensen insanlıktan saklanan bu konu zaman zaman gündeme geliyor.

Nicola Tesla Buldu

İlk olarak Nicola Tesla bu uydunun varlığı ile ilgili ipuçlarına ulaşır. Uzaya gönderdiği sinyaller bir şeye çarpıp geri dönüyordu. Dünya etrafında dolaşan Ay’dan başka bir şeylerin olduğunu bu şekilde anlamıştı. Katıldığı bir konferansta uzaydan aldığı bu tekrarlayan sinyaller hakkında konuştuğu da bilinmektedir. 1920 yılına gelindiğinde bu sefer de amatör telsizciler bu sinyali yakalamışlardır. Sonrasında ise 1928 yılında Oslo’dan radyo denemeleri yapan bilim adamlarının, kendi yayınlarının yankısını birkaç saniye sonra duymalarına sebep olmuştur. Yayın uzayda bir şeye çarpıp dünyaya geri gelmektedir.

Uydunun En Yakından Çekilen Fotoğrafı

Uydunun En Yakından Çekilen Fotoğrafı

1954 yılında ilk defa gazetelerde önemli bir haber yer aldı. Amerikan Hava Kuvvetleri dünyanın etrafında dönen iki cisim tespit etmişlerdi. İşin ürpertici tarafı ise o yıllarda ne Rusya ne de Amerika uzaya uydu göndermemişti. Peki, dünyanın çevresinde dönen bu şey neydi? 1960 yılında Amerika, casus uçakları tespit etmek için tasarladığı radarlar bir kez daha Kara Şövalye Uydusu ‘nu tespit etti. Ertesi günkü gazetelerde gizemli bir cismin dünyanın etrafında Ekvatora 79 derecelik bir açıyla döndüğünü yazdılar. Artık cisim takip edilebiliyordu. Ancak ne olduğu yine bilinmiyordu.

Kara Şövalye Uydusunun Bir Başka Fotoğrafı

Kara Şövalye Uydusunun Bir Başka Fotoğrafı

Olayın Gizlenmeye Başlanması

1998 yılına gelindiğinde bir uzay görevi için uzaya gönderilen Endeavor uzay mekiği ilk defa Kara Şövalye Uydusu ‘nu görüntülemeyi başardı. Çekilen fotoğraflar hemen NASA’nın internet sitesinden yayınlandı. Ancak çok kısa bir süre sonra yayından kaldırıldı. O kısa sürede resimleri görenler bunun uzayda yolunu kaybetmiş ve dünyanın yörüngesine sığınmış sıradan bir parça olmadığını anladılar. Kara Şövalye Uydusu bir şeyden kopmuş bir parça değil, başlı başına bir uyduydu ve bunun bir araç olduğu çok netti. İşin daha ileri boyutu da vardı. Kara Şövalye sürekli olarak dünyaya sinyaller gönderiyordu. NASA çekilen fotoğraflardan sonra ileri sürülen tüm tezleri yalanlamaya başladı. Enkaz parçası, uzay çöpü gibi şeylerle üstü kapatılmaya çalışıldı. Bütün bunlardan sonra Kara Şövalye Uydusu’nun tam olarak ne olduğu hala insanlardan saklanmakta.

Bu yazımızda adı geçen Nicola Tesla’nın çok fazla icadı mevcut. Bu icatlar hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.