Son Eklenenler
Search
Japonya Ejderha Üçgeni

Japonya açıklarında bulunan ejderha üçgeni ve sırları

23

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin ne anlama geldiği çoğu kişi tarafından bilinmekte. Kaybolan gemiler, uçaklar ve yaşanan esrarengiz olaylar bu bölgenin herkes tarafından bilinen bir bölge olmasına yetiyor. Bermuda Şeytan Üçgeni’nin bir benzeri de Japonya’nın güneyinde bulunan Ejderha Üçgeni. Burada yaşanan tıpkı Bermuda Şeytan Üçgeninde yaşananlarla aynı.

Japonya Ejderha Üçgeni

Japonya Ejderha Üçgeni

Deniz Zemini Biliniyor

Ejderha Üçgeni ‘nin Bermuda Şeytan Üçgeni ile ayrışan farklarından bir tanesi buranın deniz dibinin bilinmesi. Yani deniz dibi haritası bilim adamlarının ellerinde mevcut. Ancak Bermuda Şeytan Üçgeni’nin tabanında ne olduğu hala bilinmiyor. Japonya açıklarında bulunan bu üçgeni enteresan yapan bir diğer konu ise denizin tabanında çok eski bir uygarlığı ait olduğu sanılan yapıların bulunması. Uzmanlar burada yaşanan garipliklerin sebebini de buna bağlamaktalar. 1953 yılında okyanusun tabanında bulunan bu kalıntıları incelemek için buraya gönderilen ekip bir anda ortadan kayboldu. Ekibin başına ne geldiği günümüzde halen bilinmiyor. Ancak ileri sürülen teorilerden bir tanesi çok daha mantık çerçevesi içerisinde. Okyanusun tabanında bir de volkan bulunmakta. Bilim adamlarının bu bölgeye gelmesinden kısa bir süre sonra bu volkan harekete geçiyor ve meydana gelen patlamalar yüzünden bilim adamlarının bulunduğu gemi batıyor.

Japonya Ejderha Üçgeni Haritası

Japonya Ejderha Üçgeni Haritası

İlerleyen zamanlarda bu bölgede pek çok balıkçı teknesinin de sebepsizce kaybolduğu bilinmekte. Bu yüzden bölgeyi bilen balıkçılar bu bölgeye yaklaşmaktan mümkün olduğunda imtina ediyorlar. Ejderha Üçgeni 2013 yılında yapılan Tomb Raider isimli bilgisayar oyununda da oyunun konusu içerisinde karşımıza çıkıyor. Oyunun baş karakteri Lara Croft araştırma için bu bölgeye geldiğinde gemisi batıyor. Gemide bulunan herkes yakın bir adaya yüzere ulaşıyorlar. Oyunun devamında ise kendilerini kurtarmaya gelen hava taşıtları bu adaya yaklaştıkça ortadan kayboluyorlar.

Dünyanın en pahalı 10 arabası hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.