Son Eklenenler
Search
Yeşil Çocuklar

İngiltere’de ortaya çıkan esrarengiz yeşil çocuklar

28

12. yüzyılda İngiltere’de ortaya çıkan yeşil çocuklar bir anda herkesin ilgi odağı olmuştu. Biri kız diğeri ise erkek olan bu iki kardeş ilerleyen zamanlarda anlattıklarıyla çok daha ilginç olayların gelişmesine sebep oldular. Bir süre sonra bu yeşil çocukların sadece İngiltere’de değil başka ülkelerde de görüldüklerine dair söylentiler çıkmaya başladı.

Yeşil Çocuklara Ait Bir Çizim

Yeşil Çocuklara Ait Bir Çizim

Yeşil Çocuklar Nereden Geldi?

İngiltere’de tarlalarındaki mahsullerle ilgilenen birkaç çiftçi yine rutin olarak bu işlerini yaparken tarlalarının bir köşesinden çocuk seslerinin geldiğini duydular. Buraya gittiklerinde ise bir şekilde kendilerini saman yığınlarının arasına gizleme çalışan bir kız bir erkek iki küçük çocukla karşılaştılar. Çocuklar 10-11 yaşlarındalardı. Ama daha da ilginci çocukların görünen bütün derileri yeşil renkteydi. Bu durum köylülerin oldukça ilgisini çekti. Çocuklar kendilerine sorulan sorulara cevap veremiyorlar sadece birbirlerine bakıyorlardı. Köylüler ilk etapta çocukların utandıkları için kendilerine cevap vermediklerini zannettiler.

Yeşil Çocuklar

Yeşil Çocuklar

İlerleyen zamanlarda erkek olan çocukta çeşitli sağlık sorunları ortaya çıktı ve kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Kız çocuk ise yavaş yavaş İngilizce öğrenmişti. Evet, çocuklar ilk bulunduklarında İngilizce konuşmasını da bilmiyorlar. İngilizce konuşmasını öğrenen kız yavaş yavaş kim olduğunu da anlatmaya başladı. Yeşil çocuklar dünya tarafından bilinmeyen bir medeniyetten gelmişlerdi. Bir gün evden çıktıklarını ve çok yüksek bir ışığa maruz kaldıktan sonra bir anda kendilerini yine çok fazla ışığın bulunduğu bir tarlada bulduklarını anlatmıştır. Kıza çok yüksek gelen ışık normal güneş ışığıdır ve bu yüzden yeşil çocuklar samanların arasına saklanmaya çalışırken çiftçiler tarafından bulunmuşlardır.

Geldikleri yeri anlatan kız, ışığın olmadığı, havadaki aydınlığın dünyada sadece hava kararırken ve aydınlanırken ortaya çıkan loş ışık kadar olduğunu söylemiştir. Bu yüzden burada yaşayan insanların renkleri de yeşildir. Kız çocuğu zamanla dünyada yenen yemekleri yiyerek ve güneş ışığına da maruz kalarak normal bir insan rengini almıştır. Hatta bir kişiyle evlenip yuva kurduğunu dahi söyleyenler olmuştur. Ancak dünyaya nasıl ve evrenin neresinde bulunan bir yerden geldikleri ortaya çıkmamıştır.

Esrarengiz Dyatlov Geçidi Olayı hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.