Son Eklenenler
Search
Geophone kaya anomalisi

Geophone kaya anomalisi ve fotoğraftaki gizem

6

Ay insanlar için hala gizemini koruyan yerlerden bir tanesi. Amerika pek çok kez aya gitti ve buradan ciddi belgeler topladı. Bu belgelerin arasında fotoğrafların önemi oldukça büyük. Bu fotoğrafların bir tanesinde görülen Geophone kaya anomalisi olarak adlandırılan olay aslında neydi?

Resimle biraz oynanınca ortaya çıkan piramit

Resimle biraz oynanınca ortaya çıkan piramit

Apollo’nun aya son gidişi diğerlerine göre oldukça enteresan olmuştu. Elde edilen bilgiler insanlık için daha önce olmamış kadar önemliydi. Apollo tarafından çekilen bir fotoğraf ise günümüzde hala tartışılan bir şeyler yakalamıştı. Uzay aracının çektiği fotoğrafların bir tanesinde sisler ve puslar ardında bir piramit görülmekteydi. Ancak bu piramidi tam anlamıyla görebilmek için resmin aydınlık ve karşıtlık ayalarıyla oynanması gerekiyor. Bu şekilde fotoğraf makinesine takılan piramidin büyüklüğü ve şekli de anlaşılabiliyordu. AS17-135-20680 kod numarasıyla numaralandırılan bu fotoğraf NASA tarafından net olarak bilinse de kategori işlemi yaparken “boş” kategorine konuldu. Oysak bu fotoğraf karesinin boş olmadığı herkes tarafından biliniyor.

Daha sonra çekilen bir başka fotoğraf

Daha sonra çekilen bir başka fotoğraf

Ay’da Bir Koloni

NASA’nın bu fotoğraf üzerinde bulunan Geophone kaya anomalisi olarak adlandırılan şeyi neden inkâr ettiği günümüzde hala bilinmiyor. Bununla ilgili ortaya atılan teoriler arasında burada bulunan yaşamış ya da yaşamaya devam eden bir koloni olduğu ve bu koloninin aynı Mısır’da olduğu gibi ayın yüzeyine çeşitli piramitler yaptıkları yönünde. Bununla birlikte fotoğraf makinesine yakalanan bu piramidin yapımında kullanılan malzemenin ayda olmayan bir malzeme olduğu da ortada. Tamamı topraktan var olan bir gezegende böylesine bir piramidi yapabilmek için gerekli olan taşlar nereden bulundu? Eğer piramidin ay yüzeyinde kendiliğinden oluşmuş olabileceğini düşünürsek aydan onlarca kat büyük olan dünya üzerinde neden bu şekilde kendi kendine oluşmuş, muazzam hatlarda bir piramide rastlanmadı? Geophone kaya anomalisi günümüzde halen esrarını koruyan ay yüzeyinde var olan bir piramittir.

Ohio’da görülen esrarengiz UFO olayı hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.