Son Eklenenler
Search
Dropa Diski

Çin’deki esrarını koruyan dropa diskleri

31

Uzaylıların dünya üzerindeki varlıkları her dönem tartışılmıştır. Mısır’da piramitlerin yapımına uzaylıların yardım ettiği bunlar arasında en bilinenlerinden bir tanesidir. Buna benzer bir olayın da Çin’de yaşandığı biliniyor. Ancak bu olayla ilgili eldeki veriler çok daha sağlam. Dropa diskleri olarak bilinen disklerin uzaylılar tarafından yapıldıklarına kesin gözüyle bakılmakta.

Dropa Diskleri

Dropa Diskleri

Dropa Diskleri Nasıl Ortaya Çıktı?

1938 yılında bir grup kâşif daha önceden pek çok defa adını duydukları mezarları bulmak için yola çıktılar. Kara Ula Dağı üzerinde bulunan mağaralarda gerçekten de eski uygarlıklardan bir tanesine ait mezarla bulundu. Bulunan mezarların bir tanesinin tabanında yarısı toprağa gömülü halde bir diske rastlandı. Bu disk günümüzde bilinen müzik plaklarına benziyordu ve üzerinde bir şeyler yazmaktaydı. İşin daha da ilginci mezarların içerisinde bulunan iskeletlerin insana ait olmadıkları anlaşıldı. En fazla 1.60 boyunca olan bu iskeletler insan iskeletlerinden çok farklıydı. Büyük bir kafası ve garip bir vücuda sahiplerdi.

Dropalılara Ait Mezarda Bulunan Varlık

Dropalılara Ait Mezarda Bulunan Varlık

Araştırma derinleştikçe ortaya çok daha fazla disk çıktı. Toplamda buradan 716 adet disk çıkarıldı. Disklerin çapı 22 cm ve kalınlıkları da 2 cm idi. Her diskin ortasında yuvarlak bir delik vardı. Diklerin üzerinde kullanılan lisan ise o tarihe kadar karşılaşılamamış bir lisandı. Disklerin üzerinde yazan yazılar 1962 yılında çözülebildi. Dropa diskleri olarak bilinen bu disklerin üzerindeki yazılar kendilerine Dropa denilen uzaylılar tarafından yazılmıştı. Uzay gemileri mezarların da bulunduğu Kara Ula Dağı’na çarpmıştı. Parçalanan uzay gemisini tamir edemedikleri için bir daha kendi gezegenlerine dönemediler.

Dropalar o dönemde yaşayana bazı kabileler tarafından da saldırıya uğradılar. Bu saldırılar hakkında dropa diskleri üzerine de bilgiler yazmışlardır. Yerliler en sonunda barışçıl olduklarını anlayınca Dropalılarla savaşmaktan vazgeçmişlerdir.

İzmir’de yaşanan UFO olayı ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.