Son Eklenenler
Search
Görünmezlik İcat Edildi Mi?

Görünmezlik İcat Edildi mi?

150

İnsanlığın geçmiş yıllardan beridir heyecanla beklediği ve bunun üzerine çeşitli araştırmaların yapılmış olduğu görünmezlik konusunda, son yıllarda umut verici haberler verilmeye devam ediliyor. Pek çok farklı dünya ülkesinde yapılan testler sonucunda görünmezliğin direkt olarak olmasa da, çeşitli malzemeler üzerinde mümkün olduğu konusunda bildiriler gelmekte. Söz konusu olan görünmezliğin icadı için son haber Çin’den geldi. İnternet üzerinden yayınlanan videoda bir görünmez olmayı sağlayan pelerinin icat edildiğini gösteren içeriklerde, bir adamın elinde pelerin olduğu ve bu kişinin pelerinin arkasında geçtiğinde vücudunun görülmediği gözlemlendi. Büyük bir kesim tarafından heyecan yaratan video, uzmanlar tarafından yayınlandı ve videonun montaj olduğu aktarıldı. Ancak pek çok farklı film ya da dizilere de konu olan görünmezliğin icadı, yine bilim adamları ile birlikte mümkün hale getirilmeye çalışıyor.

Görünmezlik İcat Edildi mi?

Görünmezlik İcat Edildi mi?

Görünmezlik Gerçekten Mümkün mü?

Geçmiş yıllardan itibaren görünmezlik üzerine yapılan çalışmalar, dünya ülkelerin de olduğu kadar ülkemizde de pek çok farklı üniversitelerde gerçekleştirilmektedir. Görünmez olmayı sağlayan kıyafetlerin yanı sıra son yıllarda moda olan görünmez pelerin, Bilkent Üniversitesi araştırmacılarının yaptığı çalışmalar sonucunda ortaya çıkarıldı. Nanoteknoloji malzemeleri ile birlikte yürütülen çalışmalarda, belirli frekanslar dâhilinde malzemeler ile cisimlerin görünmez olmalarının mümkün olduğu açıklamalarına yer verildi.

Görünmezliği sağlamakta olan pelerin ile birlikte görünmez olmanın avantajları, günümüzde ilk olarak askeri alanlarda kullanılmaya başlanılması açıklamaları da yapıldı. Askeri araçların, uçakların ve tankların üzerinde yürütülen çalışmalarda, aynı zamanda malzemelerin ortaya çıkarabilecek oldukları ses ya da gürültülerinde ortadan kaldırılması yer almaktadır. Yapılan bu açıklamalar, bazı kesimler tarafınca beğenilmiş olsa da, kimi kesimler bu açıklamalara inanmamakta. Ancak sürekli gelişen teknoloji ve çalışmalar, görünmez olmanın yakın zamanda mümkün olabileceğinin de sinyallerini vermektedir.

Savaşlarda Kullanılan Görünmezlik Deneyleri

Günümüzde halen gizliliğini koruyan ve yeterli derecede bilgilerin paylaşılmamış olduğu görünmezlik deneylerinden birisi olan Philadelphia adlı deneyin 1943 yılında yapıldığı belirtilmektedir. A.BD. Deniz Kuvvetleri’nde yapılan deneyin asıl amacının düşman gemilerinin radarına girmemek ve savaşın kazanılması yönündeydi. Ancak bu deney sırasında ışınlanmanın görüldüğü ve A.B.D gemisinin yeşil bir sise dönüştüğü ve bulunduğu bölgeden 640 kilometre ileride görüldüğü ortaya çıktı. Ayrıca gemide yer alan askeri mürettebatlar arasından yalnızca 1 kişinin sağ olduğu ve deney sonucunda bu kişinin de akli dengesini kaybettiği yönünde kısıtlı bilgiler ortaya çıktı.

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.