Son Eklenenler
Search
Ülkemizden çıkan en azılı seri katiller hangileri

Ülkemizden çıkan en azılı seri katiller hangileri

60

Seri katiller tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tarih boyunca adından söz ettiren seri katiller olmuştur. Ancak bu seri katillerden pek çoğu gerek görsel gerekse yazılı medyanın olmaması sebebiyle sadece mahkeme ve hapishane kayıtlarında kalmıştır. En azılı seri katiller arasında dünyada eşi benzeri görüşmemiş suçlar işleyenler bulunmakta.

İşte Türkiye'den çıkan en azılı seri katiller

Kayıtlara geçen ilk seri katil Hiristo Anastadiyadis idi. İşgal yıllarında henüz 16 yaşında olmasına rağmen hırsızlık ve gasp suçlarından hapse atıldı. Burada 13’ü polis toplamda 21 kişiyi öldürdü. 23 yaşında öldüğünde neredeyse yaşadığı her yıl için bir kişi öldürmüş durumdaydı. Daha yakın zamana geldiğimizde ise Antep canavarı lakabıyla ün salmış olan Abdullah Palaz adında seri katil karşımıza çıkıyor. Toplamda 48 yıl hapis yatan Antep Canavarı 43 kişiyi öldüren en azılı seri katiller arasında geliyor.

Çivici Katil

Çivici Katil

Çivici Katil

1994 yılında dört komşusunu öldürüp gözlerine kafalarına çivi çaktığı için Çivici Katil adını alan Süleyman Aktaş, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde 4 buçuk yıl tedavi gördükten sonra çıkmıştı. Cinayetleri işledikten sonra yeniden bu hastaneye konuldu. Hastaneden kaçtı ancak yeniden yakalandı. Bugün hala Çivici katil denildiğinde akla Süleyman Aktaş gelmekte.

Artvin Canavarı

Artvin Canavarı

Artvin Canavarı

Artvin Canavarı olarak bilinen Adnan Çolak’ı diğer seri katillerinden ayrı tutan bir özellik bulunmakta. 1992-1995 yılları arasında toplamda 11 kişiyi öldüren Çolak 5 yıl boyunca yargılandı ve toplamda 112 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak 2005 yılında çıkan ve “Rahşan Affı” olarak bilinen aftan yararlanarak serbest kaldı ve şu anda aramızda dolaşıyor.

Bebek Yüzlü Katil

Bebek Yüzlü Katil

Yakın tarihimizin en azılı seri katiller arasında bulunan ve Bebek Yüzlü Katil olarak anılan Ali Kaya, 1997 yılında amcasını öldür ve 5 yıl hapis yattıktan sonra serbest bırakıldı. Hapisten çıktıktan sonra 6 kişiyi daha öldürdü ve akli dengesinin bozuk olduğuna kanaat getirildi.

Dünya üzerinde yaşamış en azılı seri katiller hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.