Son Eklenenler
Search
Ümit Aktan

Türk televizyon spikerlerinin unutulmaz sözleri

100

Türk televizyon tarihi spikerlerin yayın sırasında kullandıkları enteresan kelimelerle dolu. Bazıları bu kelimeleri yayının heyecanına bağlı olarak kullansalar da bazıları tamamen önceden düşünülmüş şekilde kullanmaktaydılar. Elbette önceden düşünülmüş şekilde kullanılan sözler de izleyiciler tarafından yıllar geçse de unutulmayan sözler olmuşlardır. İşte televizyon spikerlerinin unutulmaz sözleri arasından en çok akılda kalanlar:

Çikolata Renkli Şarkıcı

Sezen Cumhur Önal

Sezen Cumhur Önal

Kuşkusuz 80’li ve 90’lı yıllarda TRT televizyonu tüm Türkiye tarafından izlenen en önemli kanaldı. Çünkü 80’lerde özel televizyonlar yoktu. 90’larda ise yeni yeni emeklemeye başlamışlardı. Böyle bir dönemde Sezen Cumhur Önal’ın sunduğu Müzik Yelpazesi programı insanlar tarafından ilgi çeken programların başında geliyordu. Televizyon spikerlerinin unutulmaz sözleri arasındaki bulunan en önemli söz de bu programda ortaya çıkmıştı. Çikolata renkli şarkıcı.

Sizin Havanız İyi Olsun

Hülya Uğur

Hülya Uğur

Özel televizyonların ortaya çıkmasıyla birlikte sunucular çok daha rahat bir şekilde program sunmaya başladılar. TRT’nin katı kuralları özel televizyonlarda yoktu. İşte 1990 yılında kurulan STAR 1 kanalında hava durumunu sunan Hülya Uğur da kendisine özgü bir sözle programını kapatıyordu. Havalar nasıl olursa olsun sizin havanız iyi olsun.

Donsuz Geceler

Ersin İmer

Ersin İmer

Aynı tarihlerde TRT’de hava durumunu sunan Ersin İmer vardı. Ersin İmer herkes tarafından sevilen önemli bir spikerdi. Ancak o Hülya Uğur kadar şanslı olamadı. Hava durumunu sunduğu programların bir tanesinde kapanış sırasında ağzından çıkan “Hepinize donsuz geceler” sözü bir anda hava durumu programından alınarak masa başı bir işe verilmesine sebep oldu. Ersin İmer’in bunu bilinçli mi yoksa boş bulunup mu yaptığı ortaya çıkmadı. Çünkü Ersin İmer kısa bir süre sonra felç geçirip hayatını kaybetti.

O Topu Çıkaramaz

Ümit Aktan

Ümit Aktan

Televizyon spikerlerinin unutulmaz sözleri arasında futbol karşılaşmalarını takip edenlerin hemen hatırlayacakları önemli bir söz var. Ümit Aktan 1993 yılında Galatasaray’ın deplasmanda Manchester United ile 3-3 berabere kaldığı karşılaşmada Galatasaray’ın bir golünden sonra o efsane repliği söyledi. “Peter Schmeichel değil, dünyanın bütün Michael’ları gelse o topu kurtaramazdı.”

Eski yıllardan beri sıkı televizyon takipçileri olanlar efsane televizyon dizileri hakkındaki yazımıza da buradan ulaşabilirler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.