Son Eklenenler
Search
Youtuber Olmanın Temeli İlginç Konulara Değinmek

Popüler bir youtuber olmanın 5 anahtarı

94

Artık Youtuberlık kavramı insanlar arasında tam zamanlı bir iş olarak görülmeye başlandı. Bunun en büyük sebebi ise bazı Youtuberların yaptıkları işlerden önemli paralar kazanmaları. Elbette Youtuber olmak oldukça kolay ancak popüler ve insanlar tarafından tanınan bir Youtuber olmak için yapılması gereken bazı şeyler var. İşte popüler bir Youtuber olmanın 5 anahtarı:

İyi Ekipmanlara Sahip Olmak

İyi Ekipmanlara Sahip Olmak

İyi Ekipmanlara Sahip Olmak

Diğer Youtuberlardan farklı olmak için iyi ekipmanlara sahip olmak oldukça önemli. Ancak bunu sadece video kamera olarak değerlendirmemek lazım. Günümüzde bazı Youtuberlar artık kendileri için kurdukları stüdyolardan tıpkı bir televizyon yayını yapıyormuş gibi videolar çekiyorlar. Bu stüdyoda ışığından, mikrofonuna, dekorundan, çeşitli açılarda bulunan birden fazla kameraya kadar pek çok şey var. Bu işe ne kadar önem verdiğinizi insanlara bir şekilde göstermek abone sayınızın da artmasına sebep olacaktır.

Youtuber Olmanın Temeli ilginç Konulara Değinmek

Youtuber Olmanın Temeli İlginç Konulara Değinmek

Youtuber Olmanın Temeli İlginç Konulara Değinmek

İlginç konulara değinmek Youtuber olmanın 5 anahtarı arasında. Youtube kanalınızda isterseniz bir tek konu hakkında isterseniz de aklınıza ne geliyorsa onun hakkında videolar çekebilirsiniz. İkisi arasındaki fark eğer bir konu hakkında kanal açıp video çekiyorsanız aboneleriniz de muhtemelen o konuya ilgi duydukları için kanalınıza abone olmuşlardır. Ama aklınıza ne geliyorsa video yapıyorsanız çok daha fazla abone sayısına ulaşmak mümkün olacaktır.

Hemen Vazgeçmemek

Hemen Vazgeçmemek

Hemen Vazgeçmemek

Pek çok Youtuber birkaç video ekledikten sonra hiç kimsenin kanalına abone olmaması yüzünden bu işten vazgeçmekte. Ancak bu işin önemli noktalarından bir tanesi de ne olursa olsun vazgeçmemektir. Günümüzde çoğu ünlü Youtuber ilk 1 yıl boyunca videolarının kimse tarafından izlenmediğini ancak bu 1 yılın sonunda insanlar arasında bir bilinirlik yarattıklarından bahsetmektedirler. Buradan çıkan sonuç ise en azından 1 yıl boyunca yılmadan usanmadan video çekmeye devam etmek olacaktır. Unutmayın o anda videolarınızı kimse izlemese bile kanalınıza 2 yıl sonra üye olan bir kişi bile ilk çektiğiniz videoları izleyecektir. Videolarınız orada duruyor.

Abonelerinizle Etkileşim Kurmak

Abonelerinizle Etkileşim Kurmak

Abonelerinizle Etkileşim Kurmak

Youtuber olmanın 5 anahtarı arasında bir diğer ise etkileşim halinde olmak. Youtube kanalınızı açtınız ve zamanla iyi bir abone kitlesine sahip oldunuz. Ancak onlarla aranıza duvarlar örmeyin. Kendinizi bir anda ünlü bir Youtuber gibi hissetmeniz abonelerinizin kanalınızdan ayrılmalarına sebep olacaktır. Bu yüzden onlarla bir şekilde etkileşim kurmanız gerekiyor. Günümüzde bunun en basit ve sıklıkla yapılan örneği de videolarınızın içine çeşitli sorular ya da anketler koyup abonelerinizin de fikirlerini almanız. Hatta zaman zaman abonelerinizi de videolarınızda oynatabilirsiniz. Bu sayede aboneleriniz de kendilerine ne kadar önem verdiğinizi göreceklerdir. Bununla birlikte eğer zamanınız varsa abonelerinizin bıraktıkları yorumlara cevap dahi yazabilirsiniz. Ancak bunun ileride binlerce aboneye sahip olduğunuzda yapılamaması da çok normal.

Yapılmayanı Yapmak

Yapılmayanı Yapmak

Yapılmayanı Yapmak

İşte en zor madde. Özgün olmak, daha önce kimsenin yapmadığı ve kimsenin değinmediği bir konuya değinmek insanların çok daha fazla ilgisini çekecektir. Ünlü olmuş Youtuberlara baktığınız zaman kendi videolarında bunu pek çok defa denediklerini görmüşsünüzdür. Hatta bunun yüzünden dayak yiyenler dahi oldu. Bu ilginçliği bir de ilginç bir video başlığı ile yayınlarsanız insanların ilgisini çekememeniz için hiçbir sebep yok. Bu noktada biraz yaratıcılığınızı konuşturmanız gerekiyor. Hatta kolaylık olması açısından işe bir Youtuber’ı taklit ederek de başlayabilirsiniz.

Youtube üzerinde elbette sadece Youtuberlar yok. Kaliteli Türk filmleri izlemek isteyenler de bunu Youtube üzerinden yapabilirler. İşte ailecek izlenebilecek kaliteli Türk filmleri hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.