Son Eklenenler
Search
Tesla'nın Bilinmeyen İcatları

Nikola Tesla’nın Bilinmeyen İcatları Neler?

113

Bugün elektriğin babası, elektriğin atası olan Nikola Tesla ve Nikola Tesla’nın Bilinmeyen İcatları, keşiflerini inceleyeceğiz. Bildiğiniz üzere modern ilk elektriğin kullanılmasına katkı sağlayan ilk insan Nikola Tesla’dır.  “Nikola Tesla öyle bir adamdır ki” nidalarıyla ondan övgüyle, gururla bahseden bir millet, bilim sevdalıları vardır. Bu cümlelerin her zaman sonuna iyi ki doğmuş, iyi ki yaşamış gibi ibareler bulunur. Bunun nedeni tabi ki de Tesla’nın kara kaşı, kara gözü değildir. Tesla öyle bir insandır ki yaptığı tüm alanda ki icatları günümüzde hala kullanılmaktadır, hala bilime yön vermektedir. Bundan dolayı bugün sizlere Tesla’nın hayatını anlatacağız, Tesla’nın bilinmeyen icatları hakkında bilgiler vereceğiz.

Tesla'nın Bilinmeyen İcatları

Tesla’nın Bilinmeyen İcatları

Nikola Tesla’nın Hayatı

Tesla şuan günümüzde Sırbistan sınırları içinde bulunan Similjan kasabasında, 10 temmuz 1856 tarihinde hayata gelmiştir. Nikola Tesla’nın babası kaynaklara göre bir din adamıydı. Nikola Tesla’nın soyadığını değiştiğini biliyor muydunuz? İlk soyadı Draganic idi ve reşit olunca ilk işi mahkemeye başvurup soyadını değiştirmek oldu. Tesla’nın 4 kardeşi bulunuyordu ve abisini küçük yaşta kaybettiği için bir süre çeşitli değişik davranışlar sergilemişti. O yıllarda babası din adamı olmasını istemesine karşın annesi bilim yönünde ilerlemesini istiyordu ve o zamana rağmen Tesla’nın hayatında bilim kazanmıştı. Matematik, fizik alanında kendini geliştirerek Avusturya Prag Politeknik Üniversitesi, Graz kampüsünde okudu. Ölümü ise 86 yaşındayken New Yorker otelinin 33. katında olmuştu, ölümü üzerine çok teoriler üretildi. Bu teorilerin tabiki de çıkış noktası vardı, o noktaysa bedava ve kablosuz elektrik kuleleri çalışmasıydı.

Tesla’nın Bilinmeyen İcatları

  1. Bedava Elektrik Yayacak Kuleler: Tesla’nın Bilinmeyen İcatları listemizde başı alan bir diğer projeyse kablosuz elektrik. Yaptığı çeşitli çalışmalarla kuleler kurma düşüncesindeydi. Araştırmalarında da sona çok yaklaşmıştı ve halka, fabrikalara ücretsiz kablosuz elektrik sunacaktı. Bu çalışmaları ortasında şu sözleri sarf ediyordu; “Elektrik gücü her yerdedir, sınırsız miktarda mevcuttur ve dünyadaki bütün makineleri kömür, petrol, gaz veya herhangi bir yakıta ihtiyaç olmadan çalıştırabilir.”. Buna rağmen çeşitli gelişmeler sonunda verilen destek çekilmiş, deneylerine son verilmiştir. Buna çoğu kişinin katıldığı komplo teorisi olarak, büyük enerji kaynağı sahip şirketlerin engel olduğunu söylemektedirler. Bu mantıklı bir sebep olarak hala geçerliliğini sürdürüyor çünkü yayılacak kablosuz elektrik ile kullanılan enerjilerin rağbetini kaybedeceği biliniyor.
  2. Ölüm Işını: Teleforce adı verilen icadın 1930larda bulunduğu iddia ediliyor. Bu ışın yoğun enerjiyle yaydığı ışın ile 200 mil mesafede ki herhangi bir hedefi yok edebiliyormuş. Tesla bu konu için idari bölgelerde bulunan insanları birbirlerini çok kolay öldürebileceğini düşünüyordu. Bu sebeple hiçbir zaman icadı açıklanmadı, tarihe gömüldü. Çeşitli çalma girişimleri olsa da proje tüm girişimleri atlatarak, envanterlere kazandırılmayarak bizlere daha güzel bir dünya bıraktı. Teşekkürler, ince düşünen Tesla!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.