Son Eklenenler
Search
Overtoun Köprüsü

Köpeklerin intihar ettiği Overtoun köprüsü

33

İskoçya’da bulunan Overtoun Köprüsü tarihi bir köprü olmasının yanında kendinden köpeklerin intihar ettiği köprü olarak da söz ettirmekte. Bu köprü üzerinden geçen köpekler nedensiz bir şekilde yaklaşık 20 metre yüksekliği bulunan köprüden kendilerini aşağıya atıyorlar.

Köprüden 600'e Yakın Köpek Atladı

Köprüden 600’e Yakın Köpek Atladı

Köpekler Aşağıya Atlıyor

Overtoun Köprüsü üzerindeki ilk köpek intiharları 1950’li yıllara dayanıyor. Sahipleri ile birlikte köprüden geçen köpekler köprünün ortalarına gelindiğinde birdenbire hızlanıyorlar ve hiç tereddüt etmeden kendilerini 20 metre yüksekliğindeki bu köprüden aşağıya bırakıyorlar. Köpeklerin neden böyle bir davranış sergiledikleri günümüzde hala kesin olarak anlaşılamamış bir durum. Ancak uzmanların bu konuyla ilgili olarak ortay attıkları çeşitli iddialar var. Bununla birlikte bu bölgede yaşayan halk arasında dolaşan çeşitli rivayetler de yok değil.

Köprünün Ulaştığı Kale

Köprünün Ulaştığı Kale

Kötü Ruhlar Köpekleri Sevmiyor

Köprünün üzerinden geçtikten sonra eski bir kaleye ulaşılmakta. Bu kale içinde yıllardır varlıklarını sürdüren ruhlar olduğu varsayılıyor. Bu ruhlar köpeklerin kendileri için bir tehlike oluşturduklarını düşünüyorlar. Bu yüzden köprünün ortasında var olan hayali sınırı geçtikten sonra onları çeşitli büyülerle etkisiz hale getiriyorlar. Büyülenen köpek kendisini bir anda köprüden aşağı atıyor.

Köprünün Altında Bulunan Vizonlar

Köprünün Altında Bulunan Vizonlar

Elbette daha mantıklı açıklamalar da mevcut. Köprünün altında birçok vizon yaşamakta. Bu hayvanlar zaman zaman insanların duymadığı fakat köpekler için son derece cazip olan bir koku salgılamaktalar. Bu kokunun cazibesine karşı koyamayan köpekler kendilerini bir anda kokunun kaynağına doğru atıyorlar. Bunun sonucunda da ya ölüyorlar ya da sakat kalıyorlar. Overtoun Köprüsü ‘nden atlayan köpek sayısı o kadar fazla ki köprünün girişine bu konuyla ilgili bir tabela dahi konuşmuş. Bu tabelada köpek sahiplerinin köpeklerinin tasmalarını tutmalarını eğer tasmaları yoksa kucaklarına alıp köprüden geçmeleri söyleniyor.

Bilimin açıklayamadığı diğer esrarengiz konular hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.