Son Eklenenler
Search
Karındeşen jack

Karındeşen Jack ‘in ilginç hikayesi ve cinayetleri

43

Karındeşen Jack ismi ismi kulağa ne kadar hoş gelen bir isim olmasa da bu seri katilin tam olarak ne yaptığı konusunda insanlara bir fikir vermekte. 1888 yılında Londra’da özellikle fakir mahallelerinde dolaşan bu katil sadece iki haftalık bir süre içerisinde dünya tarihine geçen azılı bir seri katil oldu.

Karındeşen Jack Kimdir?

Bu kişinin kim olduğu hiçbir zaman gün yüzüne çıkarılamayan bir konu olarak kaldı. İşlediği cinayetlerin tamamına yakını seks işçisi olarak çalışan kadınlardan oluşuyordu. Bir şekilde bu kadınları yakalayıp öldürüyor ve organlarını çıkarıyordu. Ancak bu işlemi yaparken son derece titiz ve bilinçli bir şekilde davranması bu kişinin gerçekte bir cerrah olabileceği ihtimalini de güçlendirmekteydi. Organların hiçbirisine zarar vermeden bu işi yapabiliyordu.

Kurbanlarının Portresini Çizen Bir Ressam mı

Kurbanlarının Portresini Çizen Bir Ressam mı

2 hafta içerisinde 18 kadını öldüren Karındeşen Jack ile ilgili ortaya pek çok teori atıldı. Herkes Jack’in aslında kim olduğu konusunda bir şeyler söylemeye başladı. Adına diziler ve filmler çekilen katilin kimliği hiçbir zaman ortaya çıkmadı. Ancak bu konuda yapılan en önemli tahmin ise ünlü yazar Patricia Cornwell tarafından yapıldı. 2002 yılında çıkardığı kitapta bu seri katilin aslında kim olabileceğini delilleriyle ortaya koyan Cornwell bu konu hakkında şimdiye kadar ortaya atılmış en önemli teorinin de sahibi.

Kurbanın Portresi

Kurbanın Portresi

Cornwell’e göre Karındeşen Jack aslında Alman asıllı İngiliz ressam Walter Sickert. Bunu da delilleriyle ortaya koymakta. Walter Sickert’in 1885 – 1889 yılları arasında çizdiği kadın portrelerine dikkat çeken Cornwell bu portrelerde bulunan uzanmış ve çoğunlukla uyur vaziyette olan kadınların aslında Karındeşen Jack‘in kurbanlarını öldürdükten sonra onlara bakarak çizilmiş portreler olduğunu söylemekte. Polisin çektiği kurbanların öldükten sonra çekilmiş fotoğrafları bu portrelerle karşılaştırıldığında ise büyük benzerlikler olduğu açıkça görülmekte.

Kurbanın Çekilen Resmi

Kurbanın Çekilen Resmi

Tarihin en acımasız seri katilleri hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.