Son Eklenenler
Search
İran kedisi özellikleri nelerdir?

iran kedisi özellikleri nelerdir?

111

Köpekler kadar kediler de insanın en iyi dostu olarak bilinirler. Köpeklere göre duygularını daha az ifade etme yolunu seçen kediler bu yüzden nankör olarak görülürler. Ancak her kedi türü için bunu söylemek mümkün değildir. İran ve Siyam kedileri gibi bazı kedi türleri en az köpekler kadar sahiplerine sadık kedi türleridir. iran kedisi özellikleri nelerdir bu yazımızda buna değineceğiz.

iran kedisi bakımı

İran kedisinin bakımı diğer kedi türlerinin bakımında farklı değildir. Düzenli olarak aşılarının yapılması ve sürekli olarak yemek, su kaplarının dolu olması mutlu olmasına yeter. Elbette arada sevginizi gösterirseniz bunun karşılığını kesinlikle alırsınız. İran kedileri diğer kedi türlerine göre kendilerine yapılan iyilikleri anlama yetisine sahipler. Bu yüzden size minnettarlıklarını kucağınıza gelerek gösterirler. Günümüzde veterinerlerin çalışma şekilleri hayvan sahibi olan evleri sürekli arayarak bilgi vermeleri şeklinde. Bu yüzden aşılarını aksatmak gibi bir şansınız olmuyor. Her kedi gibi iran kedileri de sudan hoşlanmazlar. Buna da dikkat edebilirsiniz.

iran kedisi özellikleri nelerdir?

İran kedisi yavrusu sahiplendirme

Günümüzde yavru sahiplendirme oldukça kolay bir hal aldı. Gerek sosyal medya üzerinden gerekse size en yakında veterinere başvurarak elinizdeki yavruları sahiplendirebilirsiniz. Yine yavru sahibi olmak istiyorsanız aynı yöntemi deneyebilirsiniz. Bu noktada unutmamanız gereken şey ise kedilerin aynı bir insan gibi karaktere sahip olmaları. Sahiplendiğiniz kedi yavru olduğu için karakteri konusunda bir fikre sahip olamazsınız. Biraz büyüdüğünde hırçın mı, yaramaz mı, sakin mi, ısırır mı, tırmalar mı gibi soruların cevapları ortaya çıkmaya başlar.

iran kedisi özellikleri nelerdir?

iran kedisi fiyatları

iran kedisi sahiplenmek isteyenler sosyal medya üzerinden bunu herhangi bir ücret ödemeden yapabilirler. Ancak veterinerlerden sahiplenmek istenirse fiyatlar ortalama 1000 ila 2000 arasından başlamaktadır. iran kedisi cins bir kedi olduğundan dolayı bu fiyatlar normaldir.

Hayvanlara meraklıysanız insan eliyle soyu tükenen hayvanları konu eden yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.