Son Eklenenler
Search
insanlara mesaj veren hayalet ve insanların tepkileri

insanlara mesaj veren hayalet ve insanların tepkileri

56

Mesaj veren hayalet olaylarını duymuşsunuzdur. işte bu olaylardan biri Amerika’nın California kentinde yeni satın aldıkları üç katlı ahşap evlerine taşınan Branson çifti, eve taşındıktan sonra çeşitli garipliklerle karşılaşırlar. Oldukça zengin olan bu çiftin taşındıkları ev 1800’lü yıllardan kalma ve içindeki antika eşyalarla birlikte günümüze kadar gelmiştir. İlk başlarda ev ile ilgili çok fazla sıkıntı yaşamayan çift ilerleyen zamanlarda yavaş yavaş evin içindeki gariplikleri gözlemlemeye başlıyor ve bir mesaj veren hayalet olduğunu anlıyorlar. Ancak bunu anlamaları 2 yıllık bir süre sonunda oluyor.

Mesaj veren hayalet Örnekleri

Evin içinde oldukça fazlan antika eşya bulunmakta ve bu eşyaların pek çoğu aslında bir evde olmaması gereken ancak antika oldukları için muhafaza edilen eşyalar. Örneğin bir berber koltuğu, şarap fıçıları ve fabrikalarda kullanılan ve duvarlara asılmış çeşitli alet ve edevatlara ait kullanım kılavuzları.

Tabloya Gizlenmiş Hayalet

Tabloya Gizlenmiş Hayalet

Gariplikler Tedirginliğe Sebep Oluyor

Evde yaklaşık iki yıl geçiren çift, bu iki yılın sonunda garipliklerin iyice artmasıyla birlikte tedirginlik duymaya başlıyorlar. Aslında birebir şahit oldukları bir durum yok. Ancak tamamen rastgele bir şekilde masanın köşesine bırakılan bardağın, masanın ortasına geldiğini, vitrinde bulunan süs eşyalarının oldukları yerde yönlerinin değiştiğini fark ediyorlar. Mesaj veren hayalet fikri iyiden iyiye ağırlık kazanıyor. Ancak zaman zaman da bunun bir yanılsama olduğunu düşünüyorlar. Bazen de evin eski olması itibariyle içeriye giren rüzgarın bile bu eşyaların yönlerini ve yerlerini değiştirebileceğini düşünüyorlar. Ancak bunlar tabi ki çok iyimser düşünceler. Çünkü konu bu kadar basit değil. Bunu anlamaları da çok uzun sürmüyor.

Çift, bu eski evde kendilerinden önce kimlerin yaşadığını araştırmaya başlıyorlar. Belli bir yere kadar kendilerinden önce yaşayanlara ulaşabiliyorlar. Ancak asıl ilgilerini çeken nokta, kayıtlarda 1925’den sonra evde yaşayanların  hep 2’şer ya da 3’er yıl kaldıkları ve daha sonra taşınmaları oluyor. Bu durum, olayları daha farklı bir boyuta taşıyor. Bu örneği kendileriyle karşılaştırdıklarında evin içindeki garipliklerin de 2 yıldan sonra had safhaya geldiğini anlıyorlar.

Her gün Bir Şeyler Anlatmak İsteyen Bir Hayalet

Artık bu olayın gizemi yani mesaj veren hayalet düşüncesi çifti iyiden iyice sıkmaya başlıyor ve çift evdeki eşyaları tek tek incelemeye alıyorlar. Evin belli yerine bir eşya bırakıp, eşyanın karşısına geçip gözlerini eşyadan ayırmadan uzun süreler bu eşyayı gözlemliyorlar. Bu bazen bir bardak oluyor, bazen de bir kaşık. Ancak bu işlemden herhangi bir sonuca ulaşamıyorlar. Üzerine bir de bu işin yoruculuğu da eklenince bu eşyaları izleme olayından vazgeçiyorlar.

Bir başka yol olarak çift, bu sefer de evdeki antika eşyaları incelemeye alıyorlar. Evdeki bütün çatal ve bıçaklar, antika radyo, antika abajur, dolaplar, avizeler ve duvardaki tablolara kadar kapsamlı bir inceleme yapıyorlar. Bu inceleme sırasında duvarda asılı olan bir erkek portesi dikkatlerini çekiyor. Portreyi duvardan alıp hemen incelemeye başlıyorlar. Portreyi çerçevesinden çıkarıyor ve en ücra köşesini dahi inceliyorlar. Bu inceleme sonucunda portrenin sağ alt köşesinde kara kalemle çizilmiş ufak bir insan portresinin daha olduğunu görüyorlar.  Kısa sürede bu ufak çizimin 1925 yılında bu evde yaşayan ve evde yaşarken intihar eden bir adama ait olduğunu buluyorlar. Artık uzun uğraşlardan sonra ellerinde ufak da olsa bir ipuçu olduğunu düşünen çift bunun üzerine düşüyor. Madem eşyaları kendileri gözlemleyemiyorlardı bunun için de bir yöntem geliştirdiler. Her gün bir eşyayının karşısına video kamera yerleştirip eşyaları gözlemleye başladılar. Kendilerine bir şekilde bir şeylerin anlatılmak istendiği düşüncesi iyice netleşmişti. Evde mesaj veren hayalet olduğu artık kesindi. Çeşitli eşyaları gözlemledikten sonra sıra üst katta bulunan berber koltuğu gelmişti. Berber koltuğunun tam karşısına kamerayı kurup, her akşam olduğu gibi uyumak için odalarına geçtiler. Sabah olduğunda video kameranın  içinden kaseti çıkarıp videoya yerleştirdiler ve izlemeye başladılar. 15-20 dakika sonra videoyu izlemekten sıkılan çift videoyu hızlı olarak ileri sarıp daha çabuk sonuca ulaşma seçeneğini seçti. Ancak videoyu ileri sardıklarında karşılaştıkları sahne karşısında dehşete düştüler. Çünkü sandalyenin kendi etrafında döndüğünü görüyorlar. Bu dönüş o kadar yavaş bir şekilde oluyor ki görüntüleri normal hızında izleseler bunu fark etmeleri neredeyse imkânsız olacaktı.

Berber Koltuğu

Berber Koltuğu

İşi Uzmanlarına Bırakmak En İyisi

Bu noktadan sonra hemen paranormal olaylarla ilgilenen uzmanlarla bağlantı kuruyorlar. Uzmanlar 1925 yılında bu evde yaşarken öldüğü bilinen bir kişinin intihar etmiş olabileceğini ve adamın ruhunun hala evde olabileceği kanısına varıyorlar. Hareket eden berber koltuğunun ise bu adamın üzerinde intihar ettiği koltuk olduğu kanısına varıyorlar. Mesaj veren hayalet düşüncesi artık kesinleşiyor. Şimdi geriye bu mesajı alabilmek kalıyor. Koltuğun bulunduğu odada bulunan yatağın üzerine bir de dinleme cihazı koyarak odadaki olabilecek sesleri de sabaha kadar kaydetmek istediklerini çifte söylüyorlar. Branson çifti 2 yıldan beri herhangi bir ses duymadıklarını uzmanlara söylüyor. Ancak uzmanlar bu seslerin kimi zaman duyulmayacak kadar yüksek frekanslarda olabileceğini söyleyerek kayıt cihazını yatağın üzerine yerleştiriyorlar. Ertesi sabah yaklaşık 6 saat uzunluğundaki kaseti dikkatlice dinlemeye başlıyorlar. Bu dinlemenin bir yerinde karın gurultusuna benzeyen 3 saniyelik bir ses duyuluyor. Ancak bu ses herhangi bir konuşma sesine benzemiyor. Uzmanlar bu sefer de kaydı belli bir oranda hızlandırıp dinliyorlar. Duydukları 3 saniyelik ses şoka girmelerine sebep oluyor. Gelen ses onlara “help me” diyor. Türkçe’de “Yardım edin” anlamına gelen bu sözler olaydaki tüm sır perdesini de aralıyor.

1925 yılında bu evde yaşarken, berber koltuğu üzerinde intihar eden adamın ruhu, o tarihten beri evin içine sıkışmış bir şekilde duruyor. Kendisini kurtarması için insanlarla bir şekilde iletişim kurmaya çalışan bu ruh, bu zamana kadar değil iletişim kurmak, bütün insanların evden kaçmasına sebep oluyor. Ta ki, bu olayın üzerinde düşen bu çifte kadar. Maalesef insanların da bu adamın ruhu için yapacakları pek bir şey yok. Bunun için çift, satın aldıkları bu evden taşınıyorlar ve hala sahibi oldukları bu evi içindeki eşyalarla birlikte yalnız başına rahat edeceğini düşünerek asıl sahibine terk ediyorlar.

Hayalet şehir Pripyat ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.