Son Eklenenler
Search
İnanılmaz bilimsel bilgiler

İnanılmaz bilimsel bilgiler

401

 İnanılmaz bilimsel bilgiler konusunda güzel bilgiler paylaşmaya çalışacağız. Bazen gülecek bazense şaşıracaksınız. Hızlı bir şekilde başlayalım. Eğer ayağınıza soğan sürerseniz, yaklaşık bir saat sonra bu sürmüş olduğunuz soğanın tadını almaya başlarsınız. Çünkü sürdüğünüz soğan, kan damarlarını geçer ve bundan sonra da tadı ağzınıza gelecektir. işte inanılmaz bilimsel bilgiler

İnsan vücudu gerçekten de farklı şekilde yapılmış. Vücudun 3 santimlik bir kısmında bile gözle görülmeyen ancak mikroskobik canlılar yaşamakta. Hem de bilimsel olarak açıklandığına göre en az 2 milyon mikroskobik canlı yaşayabiliyor. Bir salyangoz, hayatı boyunca 3 ile 4 yıl arasında uyuyabiliyor. Hem de bu hiç aralıksız. Yani bu süre içerisinde besine ihtiyaç duymadan rahatlıkla yaşayabiliyor.

İnanılmaz bilimsel bilgiler

İnanılmaz bilimsel bilgiler

İnanılmaz Bilimsel Bilgiler – Hayvanlar Alemi

Zürafalar için de enteresan şeyler var. Susuzluğa develerden daha uzun süre dayanabildiği bilimsel olarak açıklanmış. Elbette sadece bunlar değil. Japon balıklarının renkleri ile alakalı da yapılan bir çalışma sonrasında karanlık bir odada tutulması durumunda renginin gitgide solacağı açıklanmış. Sizlerin de göreceği resmi bir şekilde açıklanıyor. Ayrıca istiridyelerin cinsiyet değiştirme yeteneğine de sahip. Doğa ile ilgili ve insanlarla ilgili gerçekten de bilimsel gerçekler çok fazla. Şimdi sizlere kadınları üzecek bir bilgi veriyoruz. Erkekler yapılan araştırmalara göre kadınlardan %30 oranında daha güçlü ve beyinleri de kadınlarınkinden daha ağır gelmiş bulunuyor.

Dünyadaki en büyük canlı ise aslında tahmin edileceği gibi bir balina değil. 2000 kilometre uzunluğundaki büyük mercan resifi dünyada yaşayan en büyük canlı olarak biliniyor.

İnanılmaz bilimsel bilgiler

İnanılmaz bilimsel bilgiler

İnanılmaz Bilimsel Bilgiler – Doğada Neler Var?

Bilimsel olarak açıklanmış bir gerçeğe göre yapılan araştırmalar sonunda otistiklerin yüzde 65 aynı zamanda solak olduğu da bulunmuş. İnanılmaz bilimsel bilgiler denildiğinde bir tanesi de tipik bir hortum ile ilgili. Aslında bir doğal afet olarak karşımıza çıkan hortumun, 8000 Mega ton bombaya eşdeğer bir enerjiyi ortaya çıkardığı da bilimsel olarak açıklanmış bir gerçek.

İnanılmaz bilimsel bilgiler

İnanılmaz bilimsel bilgiler

İnsan vücudunda bilindiği gibi damarlar gerçekten de çok uzun. Ancak bilimsel araştırmalar gösteriyor ki tahmin ettiğimizden de daha uzun. İnsan vücudunda bulunan damarlar toplam 100.000 kilometreye yakın. Yani çok daha uzun bir damar yapısından bahsediyoruz. Bu uzunlukta bir iple dünyayı çevirmeye kalkılsa 2.50 kez dünyayı çevrelemek mümkün.

Reviews

  • 7
  • 6
  • 7
  • 6
  • 7
  • 6.6

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.