Son Eklenenler
Search
Evcil hayvan Maması Testçisi

Herkesin yapmak istemeyeceği dünyanın ilginç meslekleri

74

Günümüzde meslek sahibi olan insanlar diğer insanlara göre daha şanslı oluyorlar. En azından işsizlik oranının oldukça fazla olduğu ülkemizde durum bu şekilde. Bir de bazılarının zorla bazılarının da sadece maaşı iyi olduğu için yaptıkları meslekler mevcut. Bu meslekler genellikle yurt dışında çok daha revaçta. İşte dünyanın ilginç meslekleri.

Deodorant Koku Testçileri

Deodorant Koku Testçileri

Deodorant Koku Testçileri

Deodorant üretildikten sonra her ürün gibi bir test aşamasından geçmekte. Bu testler farklı tenlere sahip gerçek insanlar üzerinde uygulanıyor. Testçiler deodorantı süren insanların koltuk altlarını koklamak zorundalar.

İtici

İtici

İtici

Çin gibi nüfusu kalabalık bir ülkede insanların metroya binmeleri de oldukça zor. İşte bu iticiler dünyanın en ilginç meslekleri arasında olan bir mesleği yapıp bu insanları metrolara sığmaları için ittiriyorlar.

İdrar Üreticileri

İdrar Üreticileri

İdrar Üreticileri

Çiftliklerinde geyik besleyenler geyik idrarının ne kadar değerli olduğunu da bilirler. İşte idrar üreticileri geyiklerin peşinden dolaşıp idrarları topluyorlar. Bir geyiğin idrarının 300 bin dolar kazandırdığı söylenmekte. İdrar üreticiliği dünyanın ilginç meslekleri arasında.

Evcil hayvan Maması Testçisi

Evcil hayvan Maması Testçisi

Evcil hayvan Maması Testçisi

Bir nevi hayvan maması gurmesi de denilebilir. Bu mamaların tatlarının ve kokularının ne kadar kötü olduğunu evinde kedi ya da köpek besleyenler bilirler.

Yas Tutucular

Yas Tutucular

Yas Tutucular

Dünyanın ilginç meslekleri arasında yer alan yas tutucular aynı bir araç kiralama servisinden araç kiralar gibi kiralanmakta. Özellikle İngiltere’de oldukça yaygın olan bu uygulamada kiraladığınız kişiler cenazeye gelip yas tutuyorlar.

Seksörlük

Seksörlük

Seksörlük

Tek yapmaları gereken yumurtadan yeni çıkmış olan civcivlerin cinsiyetlerini öğrenmek olan seksörlerden dünyada sadece 200 adet bulunmakta. Bu isme sahip olan bir mesleği kaç kişi yapmak ister ki?

Sarılıcı

Sarılıcı

Sarılıcı

Üzgünseniz ve birinin kollarına ihtiyacınız varsa bir telefon karşılığında yanınıza gelip size sarılacak insan bulabiliyorsunuz. İlk defa Asya’da ortaya çıkan ve dünyanın en ilginç meslekleri arasına giren sarılıcı mesleği günümüzde Amerika’da da yapılmakta ve seans başına 50 dolar kazandırmakta.

Nedime

Nedime

Nedime

Düğününüzde bu görevi üstlenecek bir arkadaşınız ya da akrabanız yoksa bir telefonla nedimenizi bulabiliyorsunuz. Nedime hizmeti veren yerlerin hizmetleri sadece bununla da sınırlı değil. İsterseniz düğününüzde kalabalık yapması için insan da gönderiyorlar.

Günümüzün en çok kazandıran “düzgün” meslekleri hakkında yazdığımız yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.