Son Eklenenler
Search
İşkence Yöntemleri

Geçmişte Kullanılan Çeşitli İşkence Yöntemleri

104

Bugün sizlerle geçmişte hangi zihniyetle kullanıldığını bilmediğimiz işkence yöntemlerini paylaşacağız. Bildiğiniz üzere 1. Dünya Savaşı‘nda, daha öncesi ve daha sonrasında insanoğlu çeşitli, mide kaldırmayan işkence yöntemleri kullanıyordu. Bu yöntemlerin o zaman ki amacı elinizde bulunan suçluları ve muhalif tarafta savaşan askerleri konuşturmak, onlardan bilgi edinmekti. Şuanda günümüzde de ne kadar insan hakları çerçevesinde işkencenin yapılmasının yasak olduğunu bilsekte, modern işkence yöntemlerini kullanıldığını resmi olmayan bulgulara göre bilmekteyiz. Umuyoruz ki dünyanın hiçbir yanında artık bu ve türevi işkence yöntemlerinin kullanılmaması.

Çeşitli İşkence Yöntemleri

Çeşitli İşkence Yöntemleri

Dünya Üzerinde Kullanılmış Çeşitli İşkence Yöntemleri

  1. Leğen: Bu işkence tekniğinin temel amacı acı çekerek ölmeniz. Bu yöntemde leğene süt doldurulur ve ortasına bir sandalye konulur ve işkence yapılacak kişi sandalyeye oturtturulur. Sandalyeye oturan kişinin elleri ve ayakları bağlanır. Bu işlemin ardından kişinin yüzüne ve vucüduna bal sürülür. Sürülen bala çeşitli böcekler zaman içinde uğrar ve bal ile beraber yüzünü yemeye başlar. Bu sırada kişiye durmadan bir şeyler yedirilir tuvalete çıkması için, tuvalet döngüsü leğen içinde olacağından dolayı leğeni bir süre sonra kurtçuklar basar. Bir yandan kurtçuklar, bir yandan sinekler yiye yiye bir süre sonra ölürsünüz.
  2. Boğa: Bu yöntemde kullanılan teknikse bilinen boğadır. Boğa şeklinde bir demir dökme yaptırılır ve ağızdan başlayarak mide kısmı boş bırakılır boğanın. Bu bulunan boşluğa işkence görecek kişi yerleştirilir ve boğanın altı ateşe verilir. Ateş dökmeyi çok hızlı ısıtacağından bir süre sonra boğa içinde bulunan kişi eriyerek can verir, bu sırada boğanın ağzından buharlar çıkar.
  3. Kafir Çatalı: Bu işkence yöntemindeyse iki ucu 2’li çatal şeklinde olan bir metal vardır. Bu çatal kurbanın boğazına bağlanır, bir ucu çene altına gelir diğer ucuysa nefes borusuna. Bu yöntem genelde kurbanı uyutmamak için kullanılır fakat uykuya dalanlar için acı bir ölüm şekli olur. Bunun nedeni aynı zamanda hem nefessiz kalırsınız hem çeneniz parçalanmıştır.
  4. Demir Bakire: İşkence Yöntemleri arasında 4. ve son sıraya koyduğumuz bu işkenceyse tam bir insanlık dışı durum. Bu yöntemde demir bir dolap içinde çeşitli çiviler, sivri demirler bulunuyor. Kurban dolaba hapsedilerek karanlık içinde bırakılıyor eğer kurban haraket ederse bu demirler iç organlarını parçalıyor. Karanlıktan dolayı kısa süre içinde yetilerini kaybeden insanlar hareket ederek ölüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.